Torzo A-týmu na Telnici nestačilo

Z různých důvodů nemohl Přerova počítat celkem s 9 hráči, kteří letos za něj nastoupili, a to v souboji proti herně nejlepšímu týmu soutěže nebyl pozitivní předpoklad. Nu což, sestava Přerova musela bojovat a zvolit tu nejefektivnější taktiku na to, aby se dnes radovali domácí.

FBC Spartak MSEM Přerov – FK Orel Telnice 5:12 (1:4, 1:4, 3:4)

Střely na branku: 30:36
Využití přesilovek: 0/1 – 1/1
Počet diváků: 38
Nejlepší hráči: Borges - ???

Góly (asistence): Haliak (Malina), Malina (Borges), Dvořák, Borges (Malina), Loucký (Koutný)

První třetina stala se smolnou periodou pro domácí borce. Seknutí do hokejky Koutného vystřídala němost píšťalek a ryk hráčů z Telnice – 0:1. Vyloučení za běžný faul Jurečky a Jeski prostě vystřelil z dálky, o břevno gól – 0:2. Potom dva náhozy a dvě teče, holí a botou a je to 0:4. Haliak snížil a hra Přerova až na prvních 7 minut nebyla špatná, domácí nebyly o moc horším týmem, leč skóre bylo kruté.

Druhá třetina, to už Telnice ukázala, že je v lize nejlepším týmem. Kombinační hra a zvýšení na 1:6. Přerov ale rozhodně měl své momenty. Číhal na chyby a jeho protiútoky vypadaly často nebezpečně, po hříchu se trefil jen Malina a na druhé straně se z nepokrytého středu trefil Hauser a třígólový Večeřa – 2:8.

Skóre kruté, ale nedodržení stanovené taktiky na začátku třetí části nepochopitelné, aspoň pro lidi neznajíc naše kluky. Lítačka při bránění a hlavně první pětici se musí domlouvat a opakovat to, jak chceme bránit. Telnice střílí čtyři tak snadné branky, chudák Ceh – 2:12. To už je pořádný debakl. Po vychladnutí time outem domácí ožívají. Připravenost obrany dostává útok Spartaku do příznivých pozic a tak Dvořák, Borges a nakonec Loucký korigují na konečných 5:12.

Sestava: Ceh – Fafílek, Dvořák, Loucký, Jurečka, Koutný, Malina, Spáčil, Hnila, Haliak, Borges

Zápas jistě vyhrála kvalitnější hra hostí. Přerov měl své momenty, a kdyby byl takticky vyspělejší, třeba jako Šumperk (nepodložená asociace), tak výsledek mohl být jiný. Ale na třeba a kdyby hraje jen ten, co je po bitvě generálem a tím být nechceme. Před námi je tak stále práce. Kolektiv  je soudržný, herně se zlepšuje. Mladé pušky se pozvolna chytají do sestavy a ukazují, že mají na to držet prapor Spartaku ve dnech příštích a měsících a letech také.

Autor článku: Petr Malina