Třetí místo mladších žáků v ,,negativní atmosféře“ v Hranicích

V sobotu 2. dubna se po delší přestávce představil tým mladších žáků Spartaku a to na turnaji v Hranicích, kde na něj čekaly týmy z Lipníku, Prostějova, Hranic  a Šternberku. Tým měl sice odcestovat v počtu 18+1, avšak kvůli pěti omluvenkám odcestoval pouze ve 13 lidech do pole. Absence hráčů byla sice znát, ale mohli se ukázat hráči, na kterých zápasy vždy nestojí. Po dvou prohrách, jedné výhře a jedné remíze se tým Spartaku umístil na konečném třetím místě. 

Všichni hráči si však z výsledku nedělali těžkou hlavu a i po prohrách byli pozitivně naladěni a turnaj si společně užívali. Kdo však nebyl spokojen, byli přítomní rodiče našich ratolestí a já. Po celý turnaj jsem totiž museli poslouchat výroky některých přítomných lidí na střídačkách či v ochozech sportovní haly, kteří nabourávali atmosféru na turnaji mladších žáků (kde na výsledcích vůbec nezáleží) a svým neustálým řevem na výroky přítomných arbitrů turnaje, přenášeli svoji nespokojenost i na své ratolesti. Svým chováním tedy nešli vůbec příkladem. Bohužel, na tomto turnaji nepřevládaly ambice dětí, ale ambice naprosto jiných skupin. Někteří lidé by měli pochopit, že rozhodčí se učí stejně jako děti či trenéři, a proto jsou florbalovou Unií posíláni sbírat zkušenosti na tyhle mladší kategorie. Lidé, kteří v životě nedrželi píšťalku v ruce a sami si nevyzkoušeli pískat zápas jakékoliv kategorie na ligové úrovni, by měli raději mlčet a nechat děti hrát a bavit se florbalem a ne, jak to bylo na tomto turnaji, že svoji nespokojenost a  řev přenášeli na své svěřence. K výkonu dětí se vůbec vyjadřovat nebudu, jediné co zde napíšu je, že jsem spokojený s bojovností, i když jsme byli svědky řady nepřesností či chyb z jejich strany. Hlavu si však z toho dělat nikdo nebudeme a řvát na ně už vůbec nebudeme, jak jsou zvyklí někteří jedinci!

Věřím, že některé jedinci budou po přečtení mého hodnocení nařčeni, avšak je to článek zaměřený na to, aby se tito lidé zamysleli a položili si otázku, co je cílem jejich práce. Jestli radost a uvolněnost dětí, nebo jejich ambice, světelná tabule a výsledky. 

Na konec tohoto článku dodám, že hned následující den jsme se s mladšími žáky zúčastnili dvou přátelských zápasů v Brně, kde se hrálo bez rozhodčích a trenéři na střídačkách téměř vůbec nebyli. Všem nám to po sobotě zlepšilo náladu. Na děti nikdo neřval, suprově si zahrály a hra je bavila. Všem dětem děkujeme za jejich výkony a děkujeme také rozhodčím z Olomouce, kteří mají náš obdiv. Muselo to být pro Vás těžké a psychicky náročné, popasovali jste se s tím však výborně. Každý dělá chyby a chybami se každý učí. Chyby dělali během tohoto turnaje všichni, trenéři i děti. Vítězem turnaje nebyl však pro mě nikdo z týmů, ale právě VY! 


Výsledky:
Přerov – Lipník 1:4
Přerov – Prostějov 2:4
Přerov – Hranice 5:4
Přerov – Šternberk 3:3

 

Autor článku: Pavel Ceh

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!