Troopers Cup: Přípravka bronzová, elévové pátí

Sezona se sice ještě nerozjela, avšak někteří přípravkáři a elévci již mají za sebou první turnaj. Druhý víkend v září se obě skupinky postupně vydali do Brna a to na druhý ročník Troopers Cupu, který pořádál tým Troopers Moravany.

Přípravka přijela na brněnský turnaj v počtu 9+1, kdy v konkurenci 12 týmů bojovala během celého Troopers Cupu hned v 8 zápasech. V základní skupině obsadily naše nejmenší naděje druhé místo, když postupně porazily Gepardy Komárov, Moravany, Gullivers Brno a Telnici. Jedinou porážku jim uštědřily Bulldogs Brno. Díky svému umístění nemusel náš tým hrát předkolo play-off a tak nás další zápas čekal až ve čtvrtfinále. Zde jsme narazili na Hornets Brno, které jsme přesvědčivě porazili. V semifinále nás čekal těžký souboj s Hattrickem Brno, kde i přes bojovnost a aktivitu na hřišti se naši kluci museli sklonit před soupeřem z Brna, kterému podlehli o tři branky. Soupeřem o třetí místo nám byly opět Moravany, které jsme zaskočili skvělým úvodem, když jsme po chvilce vedli o tři branky. I když kluci během zápasu na dvě minuty polevili, když inkasovali dvě rychlé branky, nasázeli soupeři další čtyři branky a pohodově si dokráčeli pro pohár za třetí místo.

Sestava: Šoupal – Dulovec T., Pavlásek, Remeš, Jurda J., Jurda V., Majer, Keclík, Kvapil, Jemelka D.

Po turnaji přípravky následoval turnaj starší katerorie. Čekalo nás pět zápasů ve skupině a další zápasy o konečné umístění. Hned v prvním zápase jsme ztratili slibný náskok a remizovali s Gepardy Slanina, následovaly dvě výhry proti týmům Orel Telnice a domácím Troopers Moravany White. Jedinou porážku ve skupině nám uštědřili Gulivers Brno B. Výhra v posledním zápase proti Sokolu Střelice nic nezměnila na tom, že se umístíme ve skupině na třetím místě a o medailové pozice budeme muset bojovat v předkole play off. V zápase nás vyzval druhý tým Guliverů Brno A, tentokrát jsme se nenechali zaskočit, vyhráli přesvědčivě 4:1 a postupujeme do dalších bojů o medaile. Ve čtvrtfinále se utkáváme s domácím týmem Troopers Moravany Black. V nervydrásajícím utkání se ujímáme se vedení 2:0, náskok bohužel opět neudržíme a o postup musíme bojovat v samostatných nájezdech. A to je loterie. V úvodním nájezdu si Filda Antoniazi pohraje s brankářem, chce zavěsit "pod víko", trefuje však snižovač branky a když jsou domácí ve svých nájezdech úspěšní, navíc Honzu Coufala brankář "tygřím skokem" vychytá, smutníme, ale odcházíme se vstyčenou hlavou do boje o umístění. Ještě jednou se utkáváme s týmem Guliverů, opět vyhráváme a konečné páté místo je nakonec i tak hezkým výsledkem.

Sestava: Dulovec R., Keclíková – Antoniazi F., Bittner, Coufal, Děrda, Karalo, Kytlicová, Matura, Ondrušek, Pospíšilík, Skřečková.

Autor článku: Pavel Ceh a Michal Ďopan

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!