V zápase s Židenicemi padlo 24 branek

Muži A sehráli v sobotu 20. února doma zápas proti poslednímu celku tabulky s názvem TJ Sokol Brno Židenice. V zápase se moc nebránilo a tak bylo k vidění celkem 24 gólů!

FBC Spartak MSEM Přerov - TJ Sokol Brno Židenice 16:8 (5:5, 5:1, 6:2)

Střely na branku: 39:23
Střelecké pokusy celkem: 72:59
Využití přesilovek: 1/1 - 1/1
Počet diváků: 79
Nejlepší hráči: Klimecký Rob. - Ritz

Góly (asistence): Ďopan 4 (Kaďorek 3, Klimecký Rob.), Klimecký Rad. 3 (Dvořák, Kaďorek, Bibr), Klimecký Rob. 3 (Kaďorek 2), Vlček 2 (Haliak, Ďopan), Fafílek 2 (Ďopan, Kaďorek), Haliak (Klimecký Rad.), Veselý (Dvořák)

Kvůli pětici absentujících hráli domácí na dvě pětice. První třetina udala ráz celému utkání. Hrál se spíše průměrný florbal s řadou individuálních a taktických chyb. Prim hrály útoky obou týmů. Přerov ukázal v tomto směru svou sílu a dostal se až do vedení 5:2. Že je třeba občas i bránit a hlídat střed hřiště poznali domácí zanedlouho, když jim Židenice postupně nasázely tři góly a první část skončila divokým skóre 5:5.

Kvalita však nadále občas vykoukla spíše na domácí straně a tak se druhá třetina přeměnila v jasnou záležitost. Útočníci Přerova si užívali prostor na hřišti a nasázeli dalších pět gólů. Soupeř se v prostřední části zmohl na gól jen jeden a bylo to 10:6.

Výletní tempo pokračovalo. Židenice neuhlídaly především znovu spojenou dvojici Ďopan - Kaďorek a tito dva dohromady si v zápase připsali celkem třináct kanadských bodů. Dalších šest banánů v síti hostujícího gólmana a konečné skóre utkání úrovně nižší ligy se zastavilo na cifrách 16 pro Spartak a 8 pro Brno.

Sestava: Raška - Fafílek, Hořecký, Dvořák, Vlček - Ďopan, Klimecký Rob., Kaďorek, Bibr, Haliak, Klimecký Rad., Veselý

Autor článku: Petr Malina