Vedoucí Šumperk rozhodl v Přerově až ve 3. třetině

Souboj Přerova s lídrem tabulky. Favorit se před zápasem chlubil 10 výhrami z 10 letošních zápasů a na domácí tým bojujícím na opačném břehu tabulky nečekala snadná práce. Zvláště když ze sestavy vypadla hned čtveřice obránců. Premiéru si připsal Martin Filka a návrat ohlásila klubová legenda Michal Ďopan. Přerov odehrál vyrovnané utkání, ale Šumperk skóre na svou stranu strhl v přesilových hrách v poslední třetině.

FBC MSEM Přerov - FBC Asper Šumperk 4:7 (2:1, 1:2, 1:4) 

Střely na branku: 23:23 (8:6, 7:7, 10:8)
Využití přesilovek: 0/2 - 2/2
Počet diváků: 81
Nejlepší hráči: Ševčík - Kamler
Textový online přenos

Góly (asistence): Ševčík 2 (Foldyna, Ďopan), Budník (Brauner), Ďopan (Ševčík)

Ondřej Kowalík okomentoval hru svého týmu následovně: “Myslím si, že jsme odehráli nejlepší zápas letošní sezóny. Rozdělil bych ten zápas na dvě poloviny. Tu první jsme byli nebezpeční, drželi míček a s tím měl Šumperk velký problém. Vedli jsme a chtěli pokračovat nadále v té hře, se kterou měl soupeř problém. Takovou hrou bychom se chtěli určitě prezentovat v letošní sezoně. Ve druhé polovině zápasu se nám nepodařilo držet míček a soupeř se dostával do šancí, ale drželi jsme krok a byli rovnocenným soupeřem. Rozhodly maličkosti, ze kterých se do dalších zápasů chceme poučit.”

Sestava: Ceh - Běhal, Foldyna, Bělaška, Pavliš, Filka - Ďopan, Kowalík, Ševčík, Budník, Kubalík, Brauner, Zbruž

Přerov se stále krčí ve spodních patrech tabulky a bude muset letos bojovat o záchranu soutěže (s velkou pravděpodobností potká sestup hned trojici týmů v tabulce). Další příležitostí na lup bodů bude domácí zápas proti Třinci, který se odehraje 30. listopadu.

Autor článku: Petr Malina

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!