Velikonoční vystoupení přerovských žen v Bílovci

O velikonoční sobotě se ženy Spartaku Přerov vydaly do Bílovce, kde na ně čekaly domácí soupeřky a tým z Kopřivnice. Holky odehrály v březnu dohromady 4 turnaje, což bylo fyzicky náročné, avšak předvedly svou bojovnost a chuť , a tak si z Bílovce odváží 6 cenných bodů i dobrý pocit z výkonu celého týmu. Duch týmu byl opět poznat v obou zápasech, ač průběh obou zápasů se vyvíjel naprosto jiným směrem.

FBC Spartak Přerov – FBC Spartak Bílovec 2:1
Branky a sistence: Zmeškalová (Stržínková), Oujezdská (Stržínková)

Velká absence hráček zapříčinila, že jsme na turnaj odjely v 9 hráčkách a tak jsme hrály na 3 obránce a lehce v rozházených útocích, což se odrazilo i na výkonu v prvním zápase. Na novou situaci jsme si zvykaly téměř celý první zápas a ač šancí bylo opět dosti, nebyly jsme schopné se přesně trefit do branky. Po několika vyložených šancích došlo na známé pořekadlo nedáš, dostaneš a tak jsme na konci druhé třetiny dostaly gól po jediné „střele“ našich soupeřek. Do třetí třetiny jsme tedy nastupovaly s lehkou panikou. Během pauzy došlo i na pár ostrých výměn názorů na střídačce, avšak i díky trenérům jsme vše v průběhu  třetí třetiny hodily za hlavu, což se nakonec vyplatilo. V předposlední minutě zápasu jsme v přesilovce srovnaly na 1:1. Branka nás natolik nakopla, že v čase11:42 po nádherné kombinaci Hrčková- Stržínková – Oujezdská bezchybně zakončuje poslední jmenovaná svěřenkyně přerovského týmu a zvyšuje stav na 2:1. Tento stav jsme si již pohlídaly a po infarktovém závěru jsme mohly oslavovat další 3 body do tabulky.

FBC Spartak Přerov – FBC Vikings Kopřivnice 9:1
Branky a asistence:  Smékalová (Hrčková), Stržínková (Šustová), Gaďourková, Veselá (Smékalová), Stržínková (Oujezdská), Stržínková (Oujezdská), Smékalová (Stržínková), Smékalová (Stržínková), Segeťová (Veselá)

Aneb zápas hattricků!

Co říct o tomto zápase? Jen to, že dřina na trénincích se konečně vyplatila. Do první třetiny oba týmy nastoupily velice opatrně, ale již v polovině první třetiny bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. Holky udávaly tempo po celou dobu zápasu a my jsme jenom čekaly, kde se skóre vstřelených branek zastaví. Zápas si holky užily a konečně dokázaly (a hlavně sobě), že střílet góly umí.  Skvělý výkon, požitek ze hry, bezchybný výkon obrany a skvěle chytajícího Lencka a proměněné šance. Co víc si přát.
Do konce sezony na nás čekají ještě dva turnaje a my věříme, že výkon bude obdobný jako tomto turnaji.

Autor článku: Tereza Oujezdská