Veselá si zastřílela. Segeťová za pět dvanáct rozhodla.

Ženy na výjezdu do Havířova prodloužily vítěznou šňůrku ze dvou na čtyři zápasy. Nedokázal je přemoci Havířov ani Horní Suchá. 

FBC Spartak Přerov - Florbal PEGRES Havířov   3:1
Gól (asistence): Šustová, Veselá (Slaninová), Veselá (Zmeškalová)

V zápase proti domácím byly Přerovačky lepším týmem. Soupeřky sice příležitostně hrozily rychlými úniky, šance ale jednoznačně převažovaly na straně našeho týmu. Přesto vedlo nulové brankové vyžití k určitému znepokojení na střídačce Přerova. Naštěstí se právě včas vydala na sólo procházku přes celé hřiště Alča Šustová. Podivuhodným způsobem zamotala všechny… soupeřky, spoluhráčky a nakonec i sebe, načež vypustila z hokejky precizně vyměřenou žabku, která přeskočila nohu brankařky Havířova a zakončila svou pouť v bráně za jejími zády. Na začátku třetí třetiny se podařilo protihráčkám stav zápasu srovnat, ale poté přerovskou dominanci na hrací ploše dvěma přesnými trefami potvrdila Kika Veselá. Zvesela jsme se mohli připravovat na zápas následující.

FbK Horní Suchá - FBC Spartak Přerov   0:1
Gól (asistence): Segeťová (Hrčková)

Horní Suchá, která v dosavadní části sezóny poskakovala po předních místech tabulky soutěže, se stala naším soupeřem, a také velmi vítanou kořistí, ve druhém zápase. Utkání to bylo napínavé jako kšandy. Přes značný počet šancí na obou stranách zůstalo skóre zápasu až do posledních vteřin vyrovnané. Vyrovnaný byl také herní projev obou týmů, dokonce i počet obdržených trestných minut, jichž získaly oba týmy po deseti. Vtipuplná byla zejména druhá třetina, kdy skoro neustále někdo odpočíval na trestné lavici. Rozhodčí vždy nejprve vyloučili hráčku Horní Suché a po cca půl minutě některou z Přerovaček. Na skóre se tato lehce zmatkuplná třetina nepromítla, ostatně stejně jako mnohem standardněji, co do počtu hráčů na hřišti, odehraná třetina poslední. Když už to vypadalo na, pro nás z papírového hlediska příznivý remízový výsledek, dostala se k míčku Sája Segeťová. Třináct vteřin před koncem zápasu se jí podařilo přesnou trefou rozhýbat výsledkovou tabuli a zajistit tak Přerovu těsné vítězství. Celý tým si tak připsal herně vydařený zápas, tři body a naše brankářka Leňa Dvořáková navíc druhou nulu v letošní sezóně.

Sestava: Dvořáková, Dvorská, Segeťová, Smékalová, Slaninová, Stržínková, Šustová, Hrabalová, Hrčková, Zmeškalová, Gaďourková
 

Autor článku: Veronika Slaninová

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!