Výběr mladších žáků Olomouckého kraje má za sebou první zápasy

V sobotu 24. 4. 2016 odehrál regionální výběr mladších žáků Olomouckého kraje svá první dvě přátelská utkání proti starším žákům z FBC Droždín, kteří letos ve své lize překvapili a skončili na 3. místě. Starší žáky z Droždína také doplnila pětice hráčů z Přerova. Výběrový hráči složení s ročníků 2003 a 2004 se tak utkali s hráči, kteří patří o kategorii výše, tedy se staršími žáky.

Výběr mladší žáků neodehrál vůbec špatné zápasy, ačkoliv utrpěli dvě porážky, tak se za svůj výkon stydět nemuseli. Soupeř byl fyzicky zdatnější, především díky vyššímu věku a znatelně větší muskulatuře, ale po technické a kreativní stránce se mladší žáci mohli se soupeřem rovnat ne-li je převyšovat.

Celý zápas nesl pozitivní atmosféru a obešel se bez rozhodčích. Rozhodčím se totiž stal každý hráč na hřišti. Po jakémkoliv faulu se hráči přiznali a míček odevzdali soupeři. Mezi zápasy proběhla také soutěž v nájezdech, kde představovali hráči své dovednosti.


Do konečného výběru je nominována hned šestice přerovských hráčů: Marek Večerka, Petr Sova, Jonáš Kolomazník, Maxim Šefčík, Michal Hrabica a Adam Pospíšilík.

Další přátelská utkání výběru mladších žáků Olomouckého kraje čeká už 7. května v Ostravě proti výběru mladších žáků Moravskoslezskému kraji. Děkujeme klubu FBC Spartak Přerov za financování a pořádání této akce!

Autor: Lukáš Kočiřík a Daniel Šmehlík

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!