Vyrovnaný souboj pro sebe urval Holešov

Absence Play-off v ligách divize opět dělají z mnoha utkání v novém roce bezemoční záležitost. Souboj osmého a devátého týmu tabulky se odehrál na hřišti v Přerov netradičně již v pátek večer. Soupeřem domácím byl Holešov. Sestava Spartaku byla opět nepředvídatelná. Výpadek Ďopana s Dohnalem byl zalepen navrátilci Gerešem s Vlčekem, třetí pětku pak tvořili junioři společně se zkušenějším obráncem Malinou.

FBC Spartak MSEM Přerov - FBC Slow Shoes Holešov 3:4 (2:2, 1:1, 0:1)

Střely na branku: 33:35
Využití přesilovek: 0/0 - 0/2
Počet diváků: 55
Nejlepší hráči: Bibr - Mikeška

Góly (asistence): Klimecký 2 (Kaďorek), Veselý (Koutný)

Poslepovaná sestava Přerova dala tušit kotrmelcům v souhře. Úvodní minuty to potvrdily, i když zároveň ukázaly, že by to nemuselo být až tak špatné. Hostům se však povedlo jako prvním vsíťovat. Nejprve doráží za Cehova záda Vysloužil, poté proměňuje kontr Svozil - 0:2. Zlepšenou hru domácích ale podtrhává gólem Veselý a chvíli po něm také Klimecký - 2:2.

Skóre zatím zaslouženě vyrovnané. Na první pohled jde vidět, že se hraje florbal nevalné úrovně. Spíše než krásných kombinací jsou diváci svědky soubojů a do hry se vlévají ústa, s lítostí je třeba uznat, že hlavně ta přerovská. Radek Nedbal dostává Holešov opět do vedení - 2:3. Přerov ale hraje v této fázi povedeně. Snaží se tvořit hru, všechny pětky tráví čas většinou v útočné fázi a zasloužené srovnání přichází nakonec až 7 sekund před sirénou, kdy Kaďorek nachází Klimeckého - 3:3.

Oportunističtí Holešované využívají další chybky poměrně brzy v poslední třetině. Souboj o míček vyústí v nepokrytí druhé vlny a Radek Nedbal se tváří v tvář Cehovi nemýlí - 3:4. Co se týče hry v dalším průběhu, dá se říci, že si Přerov zasloužil vstřelit gól. Je třeba uznat velmi povedený výkon brankáře hostí Mikešky (později vyhlášen jako nejlepší hráč). Za své chování na hřišti si ale domácí prohrát stoprocentně zasluhují. Nicneřešící hulákání směrem k rozhodčím odvádí jejich pozornost a především pak vede k sérii oslabení, které zbržďují cestu k bodům. Myslím, že je velmi fér tuto skutečnost uzavřít zamyšlením se nad osobními motivy každého hráče. Vyřešení otázek typu: "Co mě na florbale nejvíce baví? Jakým způsobem se chci prezentovat před vlastními diváky a dětmi, co hrají za náš klub? Pomůže ukojení vlastního ega týmu, lidem okolo?" by mělo stát se základem budoucích úspěchů. Prostě se zastavit a čestně si sám sobě odpovědět. Snad méně slov, více činů.

BĚHEM UTKÁNÍ PROBĚHL SBĚR POKROČILÝCH DAT. JEJICH VÝSLEDKY BUDOU PUBLIKOVÁNY V BLÍZKÝCH DNECH NA NAŠEM WEBU!

Autor článku: Petr Malina

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!