Z těžkého dvojzápasu muži vybojovali bod

V tabulce druhý a třetí tým čekal jako soupeř na Přerov o víkendu 30. 11. a 1. 12. V sobotu nezvládl Přerov domácí zápas proti Třinci, v neděli odjel na venkovní zápas v super mladé sestavě do Krnova a povedlo se vydolovat bod za prohru v prodloužení.

FBC MSEM Přerov - FBC Ossiko Třinec 4:11 (2:5, 1:1, 1:5) 

Střely na branku: 26:30 (10:9, 7:10, 9:11)
Využití přesilovek: 0/2 - 1/4 (v oslabení 0:1)
Počet diváků: 66
Nejlepší hráči: Filka - Franek
Textový online přenos

Věkem junior Michal Bělaška tentokrát v roli obránce okomentoval průběh utkání takto: “První třetina začala špatně, kdy jsme si dvakrát nepohlídali střed a po dvou minutách bylo skóre 2:0, naštěstí jsme se rychle vrátili a srovnali na 2:2. Bohužel soupeř přidal ještě 3 branky a bylo zase co otáčet. Měli jsme mnoho šancí, ale nedokázali jsme je využít, což Třinec trestal. Ve 3. třetině jsme to už dost otevřeli a inkasovali pět gólů. Třinec byl lepší, ale myslím si, že výsledek neodpovídal hře a je pro nás až moc krutý.”

Góly (asistence): Ševčík 2 (Běhal, Bělaška), Běhal (Kowalík), Kubalík

Sestava: Ceh, Raška V - Pavliš, Bělaška, Dvořák, Hnila, Filka - Budník, Kubalík, Brauner, Ševčík, Běhal, Kowalík, Foldyna

FBC Orca Krnov - FBC MSEM Přerov 5:4 pr. (1:2, 1:1, 2:1 - 1:0)

Střely na branku: 26:22 (9:9, 8:8, 6:5 - 3:0)
Využití přesilovek: 2/5 - 1/4
Počet diváků: 63
Nejlepší hráči: ? - ?
Textový online přenos

Góly (asistence): Foldyna (Budník), Kubalík (Budník), Budník (Dvořák), Kowalík (Ševčík)

18, 17, 17, 19, 29, 21, 20, 18, 17, 19, 17. Tato série čísel symbolizuje sestavu Přerov dle věku. Extrémně mladý tým ale dokázal velmi nepravděpodobné, když se do posledních minut byl v Krnově o výhru. Bod vychytal Václav Raška, který poskytl k utkání následující komentář: “Už než jsme vyjeli na zápas do Krnova, nám bylo jasné, že to bude velice náročné utkání po všech stránkách. Na soupisce nás bylo pouze 10+2 a chyběli nám důležití hráči. Řekli jsme si ale, že  zabojujeme a Krnovu nic zadarmo nedáme. Od začátku utkání až do poslední minuty jsme předváděli velice dobrý, ale hlavně týmový výkon. I Lukáš Raška, který si zde odbyl svoji premiéru ani trochu nezaostával. Takže za mě těžce a zaslouženě vybojovaný bod proti jednomu z nejlepších týmů tabulky.”

Sestava: Raška V. - Pavliš, Raška L, Filka, Dvořák - Kubalík, Budník, Foldyna, Kowalík, Ševčík, Bělaška

Autor článku: Petr Malina

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!