Z Valtic pokousaní, ale se všemi body

A-tým mužů začal svůj jihomoravský florbalový víkend sobotní cestou do Valtic. Tam se utkal s nováčkem soutěže TJ Sokol Lanžhot. Favoritem zápasu byl přerovský celek, ale jak ukázal samotný zápas, domácí hostím nic zadarmo nedarovali, tedy až na víno pozdního sběru spolu s vlaječkou před utkáním. Pěkné gesto.

TJ Sokol Lanžhot – FBC Spartak MSEM Přerov 6:9 (3:2, 1:3, 2:4)

Střely na branku: 38:28
Využití přesilovek: 0/1 – 0/1
Počet diváků: 40

Góly (asistence): Ďopan 2 (Spáčil, Fafílek), Hnila 2 (Malina), Budník 2 (Hnila), Kaďorek 2 (Ďopan, Fafílek), Dvořák (Kaďorek)

Lanžhot vlétl do utkání takovým způsobem, že trapnost je ideálním slovem k popisu výkonu Přerova. Takticky nahý Spartak sledoval aktivitu domácích, která po zásluze vyústila i ve vstřelené branky. Po devíti minutách to bylo 2:0 pro Lanžhot a až od této doby začal Přerov v hlavách přicházet na hru domácích. Přerov začal hrát více pospolu a vykrývat i důležitý střed hřiště. Nadšený výkon Lanžhotu korunoval dalším gólem Trlica a Přerov se naštěstí zmohl v závěru třetiny na dva slepené zásahy Ďopana a Hnily – 3:2.

Skóre bylo vzhledem k vývoji utkání pro hosty zlaté. Do druhé části už vstoupil Spartak lépe takticky připravený. Lanžhot hrál ale stále s chutí a Čejka přidává další gól – 4:2. Prapor Přerova pozvedá chytrou střelou obránce Dvořák a Spartak ukazuje svou útočnou sílu. Šťastnou branku střílí historicky nejlepší přerovský střelec Ďopan, pro kterého je to letošní premiéra v lize a poprvé do vedení dostává hosty drzou akcí Budník – 4:5.

Kompaktnější výkon Přerova pokračoval i v poslední třetině. V prvním střídání dává gól Kaďorek – 4:6. Domácí ale po celý zápas bojují a ještě dvakrát snižují na rozdíl jedné branky. Mezi góly Lanžhota se trefuje opět Kaďorek, kterého domácí uklizují do branky, aby tam kuličce nebylo smunto – 6:7.  Minuty ubíhají, Přerov už je na míčku jistější než v první polovině zápasu a v závěrečné hře bez brankáře se do prázdné klece Lanžhota trefuje ještě dvakrát – 6:9.

Sestava: Ceh – Fafílek, Dvořák, Spáčil, Ďopan, Kaďorek, Malina, Hořecký, Hnila, Haliak, Hnila

Férové je říct, že dnes nevyhrál lepší tým. Lanžhot přehrál Přerov bojovností a takticky, nakonec ale měla navrch kvalita ve středu hřiště a při zakončování.

Autor článku: Petr Malina