Žačky rabovaly v Olomouci

Doposud nejpovedenější vystoupení si připravily starší žákyně FBC Spartak Přerov na jednom ze závěrečných ligových klání své premiérové sezóny 2015/16. Do nedaleké Olomouce se děvčata vydaly v neděli 20.3. a trenér Otáhal měl tentokrát k dispozici krom brankářky Beňové dalších 13 hráček do pole.

Na mladé přerovské florbalistky čekaly klasické soupeřky. Krom favorizované domácí Olomouce byly v plánu duely s oběma věhlasnýmy ostravskýmy týmy a regionálním rivalem z Hranic.

Turnaj ve stejném složení na stejném místě děvčata absolvovala již koncem listopadu loňského roku. Tehdy se příliš nezadařilo a naše mladé florbalky skončily se ziskem jediného bodu na posledním pátém místě. Téměř na den přesně o 4 měsíce později už se ovšem psal jiný příběh.

 

FBC Spartak Přerov - FBS Tempish Olomouc   1:2 (0:0, 1:2) góly (asistence): Oherová (Horáková)

Přesně v nedělní poledne odstartoval duel proti dlouhodobému lídrovi v soutěži starších žákyň. Domácí FBS pod dohledem zkušeného lodivoda Martina Pejzla nasadil tentokráte širší kádr a tak se úvodní poločas nesl ve vyrovnaném duchu. V druhé půli už byla podstatně nebezpečnější olomoucká děvčata a dokázala potrestat dvě zaváhání Spartaku. Drama do koncovky přinesl gól Oherové, domácí si však již těsnou výhru pohlídali.

FBC Spartak Přerov - FBC ČPP Bonusia Ostrava   2:1 (1:1, 1:0) góly (asistence): Divišová, Malíková (Galnorová, Ryšavá)

Proti ostravskému celku nebyla přerovská děvčata již mnohokráte daleko od vítězství, leč proměnit mírnou fyzickou či technickou převahu se dlouhodobě nevedlo. Až tentokrát v nepříliš pohledném zápase se podařilo otočit nepříznivý průběh utkání a poprvé si do tabulky připsat tři body za vítězství nad "Pepínem". Pochvalu si (za v tomto utkání ojedinělý florbalový okamžik) zaslouží Divišová. Povedené sólo okořenila výstavní ranou do černého, čímž jen potvrdila, že krom branek, které pravidelně patří mezi výstavní, také již ovládá disciplínu "pocem kamdeš".

FBC Spartak Přerov - FBŠ Teiwaz Hranice   5:1 (3:0, 2:1) góly (asistence): 2x Ryšánková, Malíková, Horáková, Divišová (2x Ondrišová, Ryšavá, Oherová)

Hranická děvčata měla před tímto duelem plný počet 6 bodů, když poněkud překvapivě dokázala porazit oba ostravské celky a hlavně porážka Vítkovic 3:0 by se dala označit za senzační. V souboji o "bednu" však přerovské bojovnice nepochaly nic v náhodě. Psala se teprve 4. minuta duelu a na světelné tabuli v kolonce góly Přerov svítilo číselko 3. Velkou měrou se o zasloužila především skvěle bojující a důrazná Ryšánková. Hranice se krom úvodu druhé půle nevymanily z úvodního šoku a tak o vítězném týmu nebylo pochyb.

FBC Spartak Přerov - 1. SC Vítkovice Oxdog   2:1 (1:1, 1:0) góly (asistence): Divišová, Malíková

Před posledním zápasem nedělního programu již bylo jisté, že i prohra o 2 branky by florbalistkám Spartaku Přerov stačila k celkovému 2. místu. Touto informací však děvčata nebyla zatížena a tak se hrálo opravdu naplno. Do vedení se dostal tým Vítkovic, který měl v zápase mírnou herní převahu. Přerovské hráčky se zkoušely prosadit především individuálně a to se jim díky další parádní ráně Divišové podařilo. Zápas směřoval k remízovému rozuzlení, v samotném závěru však štastně skóruje Malíková a cenné vítězství bylo na světě.

Celkově se tak holky umístily se ziskem 9. bodů při skóre 10:5 na krásném 2. místě. Potvrdily tak, že jejich výkonost jde nahoru a zlepšení je vidět ve všech herních vlastnostech. K posledním dvěma ligovým turnajům v této sezoně můžeme vzhlížet s optimizmem a nadějí že uvidíme podobně vydařené výkony.

Hodnocení trenéra: Turnaj se holkám opravdu vyvedl a konečně se nám v koncovkách zápasu více dařilo než nedařilo. Podobně kvalitní výkony již holky předvedly několikrát, ale k výraznějším bodovým ziskům to bohužel nevedlo. Za sebe i holky jsem rád, protože si podobné umístění zasloužily a věřím že je to bude motivovat k ještě většímu úsilí na trénincích. Obrovské díky patří rodičům našich děvčat. Vytvořili na hale úžasnou atmosféru a v takovém to prostředí se mladým sportovcům dobré výkony podávají daleko snadněji!

Sestava: Beňová, Palinková (c), Galnorová, Hrudíková, Bortlová, Ryšavá, Čevelová, Oherová, Divišová, Malíková, Ondrišová, Gaborová, Ryšánková, Horáková

 

Autor článku : Ondřej Otáhal

 

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!