Zápas proti Uničovu zamotal boj o MČR

O víkendu, respektive v sobotu 31.3., naši starší žáci bojovali v Hranicích s Uničovem a Mohelnicí o 1. místo a také o postup na mistrovství České republiky. 
 

FBC Přerov 2:2 FBC ZŠ Uničov

 FBC Přerov, florbal, starší žáciPrvní zápas hrál Přerov s Uničovem. Hráči Přerova si na zápas přivstali, aby byly na hřišti dříve a měli čas na to se pořádně rozehrát a rozcvičit. Celá hala byla plná fanoušků a atmosféra tohoto zápasu byla zatím nejlepší z celé sezony v Olomoucké lize starších žáků. Oba týmy věděly, že jestli chtějí vyhrát ligu, tento zápas bude nutné vyhrát a jejich výkon musí být stoprocentní. Zápas začal a Přerov tlačit hned od začátku. A to se také vyplatilo, protože už ve 2. minutě se prosazuje Jonáš Kolomazník rychlou střelou k tyči, která posouvá Přerov do jednobrankového vedení. První třetinu hrál Přerov s převahou, ale žádnou branku už do konce třetiny nepřidal. Druhá třetina se vyvíjela nerozhodně, tedy až do srovnání Uničova v 6 minutě 2. třetiny. Přerov se z tohoto gólu nezbláznil a se snažil hrát svoji hru a to se mu i dařilo. Druhá třetina už nepřinesla žádný zajímavý okamžik, který by stál za povznesení. Do třetí třetiny šli hráči s tím, že tohle je 12 minut, které si poctivě odmakají a nechají na hřišti vše, co v nich zůstane, aby vyhráli tento zápas o první místo. Celou třetinu se hrálo nahoru dolů, až do chvíle, než Uničov vstřelil svůj zvyšující gól na 2:1. Hráči však měli klidné hlavy, i když věděli, že gól je nutný. Zbývaly asi 3 minuty, když Přerov z rozehrávky vypálil střelu, která bohužel zasáhla jen brankovou konstrukci. Přerov držel Uničov v obraném pásmu a neskutečné 2 minuty před koncem se u míčku ocitl Michal Hrabica, který svou střelou vrátil Přerov zpět do boje o mistrovství České republiky. V posledních dvou minutách hrál Uničov za bránou Přerova, ale Přerov je už k ničemu nepustil a zápas skončil za stavu 2:2. Tedy výherce Olomoucké ligy starších žáků ještě není znám.

 

FBC Přerov 13:2 FBC Mohelnice

FBC Přerov, florbal

Ve druhém zápase se kluci utkali s Mohelnicí a potřebovali vstřelit co nejvíce gólů. Po první třetině byl stav 6:0 pro Přerov a co je hlavní, v 9 minutě dal svoji premiérovou branku Václav Vybíral. Ve druhé třetině hoši přidali 3 góly, ale jeden inkasovali. Po třetí třetině byl stav 13:2 a kluci se mohli radovat ze 7 gólového náskoku na Uničov. 

 

Do konce sezóny zbývají 2 zápasy. Přerov se potká se čtvrtým Prostějovem a Lutínem.


Autoři článku: Matěj Porvol & Maxim Šefčík

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!