Zasloužené tři body dorostenců v Uherském Brodě

Psalo se datum 14. 9. a dorostenecký A tým odjel do Uherského Brodu na své první zápasy v této sezoně, které odehráli proti Vsetínu a domácímu týmu z Uherského Brodu. 

FBC Přerov 5:2 Florbal Vsetín

První zápas začal skvěle pro kluky z Přerova, když už v čase 0:17 otevřel skóre Vojta Řezníček a změnil stav utkání na 0:1.Kluci hráli většinu zápasu na polovině soupeře, kde zůstalo bohužel několik neproměněných šancí v průběhu celého zápasu. Na konci zápasu výsledné skóre ukazovalo 5:2 pro Přerov a kluci se mohli radovat ze své premiérové výhry, která jim přinesla 3 důležité body. „Až na druhou třetinu, kdy jsme trochu přestali hrát naši hru a soupeř nás přehrával, jsme hráli na míčku, v klidu a zaslouženě si z tohoto zápasu bereme 3 body.“ zhodnotil zápas kapitán týmu Maxim Šefčík. 

FBC Přerov 4:6 Floorbee 1. AC Orel Uherský Brod

V druhém zápase se kluci potkali s velice silným týmem z Uherského Brodu a kvalita tohoto týmu byla znát už od první minuty, kdy se dostali do vedení. Spoustu chyb se dalo znát na výsledném skóre které skončilo 4:6 pro tým Uherského Brodu. Ne každý zápas je výherní, ale kluci nechali na hřišti co mohli, bohužel to tentokrát nestačilo. Opět jsem poprosil kapitána o jeho názor na druhý zápas: „První třetinu Brod tlačil a dost nás přehrával v obraně, pressovali nás a proto jsme byli v neustálém tlaku, druhá třetina byla plná spoustu chyb z naší strany, a to je důvod proč jsme inkasovali 4 branky. Nadruhou stranu jsme dvěma brankami snížili skóre před 3. třetinou na 2:6. Poslední třetinu jsme hráli hodně dobře do zadu a zvládli jsme ji vyhrát 2:0, ale bohužel už ubývaly síly a zápas jsme prohráli 4:6, ale určite to byl zápas, který nám dá hodně zkušeností.“

Kluci si tak z Uherského Brodu přivezli domů 3 body, se kterými mohou být spokojeni. Další zápasy nás čekají se Slováckem a Zlínem. Věříme, že tentokrát už dovezeme 6 bodů.

Autor článku: Matěj Porvol

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!