Ve formě hrající ženy opět šestibodové!

Ženy Spartaku Přerov odjely do Kopřivnice bez svých velkých opor Segeťové (zranění) a  Zmeškalové (pracovní povinnosti) aby zde sehrály své předposlední vystoupení sezony 2015/2016. Soupeřkami jim byl tým z Rožnova a ženy z Paskova.

FBC Spartak Přerov – 1.FBK Rožnov pod Radhoštěm 3:2
Góly (asistence): Slaninová (Oujezdská), Stržínková (Slaninová), Oujezdská (Stržínková)

Do prvního zápasu jsme nevstoupily příliš vesele ( i když s Veselou na hřišti). Už v 49. sekundě jsme dostaly gól po krásném úniku rožnovské hráčky Jitky Zvonkové. Již ve 4. minutě jsme mohly skóre vyrovnat při přesilovce 5 na 3, ovšem místo vytvoření si šancí či nějakého gólu, jsme hrály chaos a bordel, tudíž z přesilovky jsme nevytěžily nic a tak to, co do počtu vstřelených i obdržených branek v první třetině, bylo vše. Do druhé jsme tedy nastupovaly s jednobrankovým rozdílem a lehce pozměněnou sestavou, což se zúročilo ve 3. minutě krásným gólem Verči Slaninové. Stav 1:1 nevydržel dlouho a v 8. minutě skórují včelky z Rožnova. Na to ovšem odpovídá vzápětí Stržínková a stav je 2:2. Takto vydrží skóre až do konce druhé třetiny. Šance jsou na obou stranách, toto utkání zatím nemá jasného vítěze. Do třetí třetiny tedy vstupujeme nerozhodně, ovšem přichází kritický moment, kdy již v první minutě jsme vyloučeny za špatné střídání a na trestnou si jde sednout Dvorská. První oslabení přežijeme bez úhony. Odpovědí budiž gól Oujezdské po krásné akci Stržínkové a Hrčkové. Dvorskou ovšem na trestné střídá Gaďourková za hru hlavou a my se opět musíme vehementně bránit. Ubráněno. Vzápětí si jde na trestnou sednout rožnovská hráčka a my předvádíme daleko lepší přesilovou hru než v první třetině, bohužel gól z toho není. Stav je tedy 3:2 pro nás, ubihá posledních pár minut a přerovské hráčky mají co dělat, aby tento stav ubránily, ovšem připravená Dvořáková v bráně nedá šanci soupeřkám dorovnat a tak vítezství jsme si přetáhly na svojí stranu. Pěkný výkon všech přerovských holek, nutno pochválit i soupeřky.

FBC Spartak Přerov – Paskov Saurians 7:1
Góly (asistence): Stržínková (Smékalová), Slaninová,  Šustová (Stržínková), Oujezdská (Hrčková), Oujezdská (Stržínková), Stržínková (Oujezdská), Stržínková (Veselá)

Mezi zápasy měly holky dlouhou pauzu a tak si zašly na oběd do nedaleké restaurace. Po výborném dlabanci se holky odkutálely ke druhému zápasu, kde na ně čekal tým z Paskova. Jednoznačně  poslední tým soutěže, ovšem v prvním utkání vybojovaly holky z Paskova remízu a my jsme jim tudíž měly co vracet. Značně namotivované (až přemotivované) jsme se vrhly do druhého zápasu. Chaos a bordel nakonec zapříčinil gól v 7. minutě v naší bráně. Vztek, bušení hlavou do zdi. Dostáváme ovšem značně vyhubováno od trenéra. Sakra holky klid, hrajte, co umíte, jste lepší!! Po těchto slovech se vracíme zpátky na hřiště a od této doby je zápas čistě v naší režii. Kanonáda jedním slovem. Stav skóre se zastavil na 7. Vítezství pro přerovské. Hurá. Škoda jen, že 80% šancí šlo mimo bránu. I tak krásný výkon.

23.4 holky čeká poslední turnaj sezony v Havířově. Mají za úkol natrénovat střelu na bránu, střelu z první. Takže budeme doufat, že se holkám poslední vystoupení sezóny vydaří.

Sestava: Dvořáková- Šustová, Netočná, Smékalová, Slaninová, Oujezdská, Stržínková, Hrčková, Dvorská, Gaďourková

Autor článku: Tereza Oujezdská