Ženy aktuálně na druhé pozici

Z posledního turnaje v Kopřivnici si ženy Přerova dovezly 4 body a před bezmála měsíční pauzou v zápasech se usídlily na předních místech v tabulce. Po skvělé pozici našeho týmu se však dychtivě natahují týmy Havířova a Ostravy, které mají dva zápasy k dobru.

FBC Přerov 3:3 FBC Spartak Bílovec

Několik nemocných, školu navštěvujících a na horách byvších přerovských hráček zapříčinilo podivuhodné upravení sestavy našeho týmu. Úplně poprvé si za ženy zahrála Terka Oherová a do brány se premiérově postavila Alča Šustová. Zápas to nebyl tak napínavý, jak by se mohlo podle výsledku zdát. Ženy Přerova byly jednoznačně lepší na hřišti, střelecky se ovšem podobně jako v několika předchozích zápasech prosazovaly jen stěží. Mírné vedení a převaha na hřišti byly možná důvodem krátkého období nepozornosti na začátku třetí třetiny. Po dvou rychlých gólech se Bílovec ocitl v jednobrankovém vedení. Díky další sadě nevyužitých šancí se podařilo Přerovu pouze srovnat stav a zápas tak skončil remízou.

1. FBK Rožnov p. R. 1:8 FBC Přerov

Druhý zápas byl plný zajímavého dění zejména na straně Rožnova, Přerov se naopak po delší době může pochlubit utkáním, ve kterém bylo větším problémem uhýbání nahněvaným protihráčkám než dávání gólů. Nyní již zkušená přerovská golmanka Šustová pustila pouze jeden gól, a to ještě pouze proto, aby bylo všem jasné, že je jednička a ne nějaká nula. Na rozdíl od brankářky soupeře, která se za stavu 4:0 v neprospěch svého týmu nechala vyloučit za nesportovní chování, navíc projevila cennou schopnost racionálního uvažování. Její chladnokrevný postoj je velmi chvályhodný také proto, že do dětské výstroje, v níž chytala, by se nejspíš žádná její spoluhráčka ani nevešla. Za zápas celkem přesvědčivě mluví výsledky… na góly vyhrál Přerov 8:1, na počet vyloučení naopak prohrál 7:1. Ženy Přerova se tedy měly možnost pobavit netradičním děním a zároveň se radovat z plného počtu bodů. 

Sestava (G+A): Hrčková (2+0), Slaninová (1+3), Oherová (1+1), Hrudíková (0+1), Gaďourková (1+1), Boháčová (3+1), Porčová (2+0), Axmannová (1+1), Cibulková (0+3) 

Trenéři: Kubáč, Zapletal

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!