Ženy bodovaly i na závěr sezóny

Sobota 23. 4. 2016 se odehrála ve znamení posledních zápasů florbalové sezony. Ženy nezklamaly a přivezly domů 3 body.

FBC Sparta Přerov – FBC Olomouc 2:3
Branky a asistence: Slaninová (Dvorská), Gaďourková (Dvorská)

I když je Olomouc tabulkově lepším soupeřem a pevně drží druhou pozici v tabulce, Přerov mu nedal vítězství zadarmo. Bojoval do samého konce. První třetinu Spartak prohrál 0:2, kdy Olomouc potrestala nedůraz před přerovskou brankou.
V 5. minutě druhé třetiny se z přerovské rozehrávky prosadila Slaninová po přihrávce Dvorské. Netrvalo však dlouho, a po 31 vteřinách, Olomouc odpověděla na drzost Přerova a zvýšila svůj náskok.
Třetí třetina ale patřila Spartaku. Olomouc už do zakončení nepustila a hra se přenesla na olomouckou polovinu. Střelecky se prosadila ještě Gaďourková, ale zápas skončil 2:3 pro Olomouc.

FBC Spartak Přerov – Florbal Torpedo Havířov 5:3
Branky a asistence: Stržínková (Oujezdská), Oujezdská (Dvorská), Stržínková (Slaninové), Smékalová, (Oujezdská) Stržínková

Mezi zápasy hráčky Přerova zhlédly turnaj elévů v ragby, odehrávající se na hřišti vedle haly. Shodly se na tom, že nemají na hřišti takový zmatek, jak si občas myslely. Ženy Spartaku se vrátily na hřiště, aby rozdrtily papírově slabšího soupeře. Havířov ale v desáté minutě otevírá skóre a první třetina končí za nepěkných 0:1 pro Havířov.
Ve druhé třetině se daří Spartaku vyrovnat, po střele Stržínkové. Havířov ale rychle odpovídá a druhá třetina končí 1:2 opět pro Havířov.
Ve třetí třetině se konečně Přerov probouzí, střelecky se Stržínková prosadila ještě jednou, kapitánka Oujezdská dvakrát a po krásné sólové akci i Smékalová, a sezonu holky zakončily výhrou 5:3.

Sestava: Dubská-Dvorská, Gaďourková, Veselá, Zmeškalová – Hrčková, Slaninová, Stržínková, Smékalová, Netočná, Oujezdská

Komentář kapitánky Terezy Oujezdské: „Holkám bych chtěla moc poděkovat za skvělou sezonu (hlavně její druhou část). Pokud v příští sezoně navážeme na úspěchy, můžeme pomýšlet na lepší umístění, klidně i na bedně“. Taktéž doufám, že sejdeme všechny v nadcházející sezoně. Nyní probíhá letní příprava a ženy se určitě budou účastnit minimálně dvou letních turnajů“.

Autor článku: Barča „Hugo“ Gaďourková