Ženy doma porazily Opavu i Horní Suchou

Zvěsti, že hra přerovských žen jde v průběhu florbalového roku nahoru, přinesly očekávání domácích zápasů. V těch se 12. března Přerov utkal s v tabulce výše postavenými soupeřkami – Opavou a Horní Suchou.

FBC Spartak MSEM Přerov – S.K. P.E.M.A. Opava 6:5

Góly Přerova: Oujezdská 3, Smékalová, Stržínková, Netočná

Utkání se dá dle vývoje hry rozdělit na dvě části – první třetinu a zbylé dvě třetiny. V první třetině je nebezpečnější Opava a některé její útočnice vytváří v obraně domácích velký zmatek. Přerovskou hru ale provází obětavost a tak k výraznému vedení tabulkového favorita zápasu nedochází. Od druhé části hry dochází k výrazné změně hry. Spartak neúnavně buší do opavské obrany. Soupeř se dostává jen k ojedinělým kontrům, ty zůstávají nebezpečné a Opavě se podaří dvakrát skórovat i ve druhé třetině. To na druhé straně je to velký souboj brankářky Opavy a střelkyň Přerova. Na začátku třetí třetiny Přerov musí otáčet nepříznivé skóre 3:5, ale diváci jasně vidí, že to v silách přerovských žen dnes je. K vidění je hra podobná té ve druhé třetině. Přerov k velkému tlaku přidává ještě více „hladu po gólu“ a nachází i pověstné „štěstíčko“, které se před ním doposud úspěšně schovávalo. Ofenzívu Přerova podporuje hattrickem kapitánka Oujezdská, vedle ní se v utkání trefují i Smékalová, Stržínková a Netočná a Spartak díky své aktivitě zaslouženě kráčí pro plný počet tří bodů.

FBC Spartak Přerov – FbK Horní Suchá 6:3

Góly Přerova: Netočná 2, Hrčková, Smékalová, Stržínková, Slaninová

Pro oba týmy to bylo druhé utkání dne, Horní Suchá měla navíc jen krátký odpočinek mezi zápasy a tak se i v souboji třetího týmu proti desátému, dala čekat vyrovnaná bitva. Již od úvodu je zřejmé, že půjde opět o dobrou podívanou z pohledu přerovského celku. Horní Suchá má ve svém kádru hráčky, které svou aktivitou umí zamotat soupeři hlavu, ale v tomto utkání nakonec hraje prim týmový výkon domácích. Oproti prvnímu utkání se Spartak nedostává do gólového manka a sám udržuje tempo hry. Na holkách jde vidět kromě snahy také práce, kterou odvádí poslední týdny a měsíce na trénincích. Rychlé nohy, návrat do obrany, chuť zakombinovat, ve všech těchto aspektech hry se holky velmi zlepšily při srovnání s úvodem soutěže. Ani soupeř jako Horní Suchá nemá dnes nárok a nebezpečí pro ni představují shodně obě pětky domácích. Nakonec je to dalších šest gólů pro přerovské střelkyně.

Ženy Přerova se s 21 body aktuálně nacházejí na 10. místě tabulky, ale do konce soutěže by se měly posunout o stupínky výš. Na sedmou Olomouc B ztrácí jen dva bodíky, navíc mají oproti většině konkurentů dva zápasy k dobru. Těšme se tak na zbylé zápasy žen v letošní sezóně. Soupeřky by se měly mít na pozoru.

Autor článku: Petr Malina