Ženy nevstoupily do druhé poloviny sezóny pravou nohou

Dne 7.1. 2017 se po téměř měsíční pauze vydal ženský tým Přerova do Opavy, aby se zde utkal s domácí Opavou a taktéž "Vítkama" jež v této sezoně dokázaly přerovské holky tým z Vítkovic potrápit a v prvním vzájemném utkání si tak odnesl každý tým po 1 bodu. Do Opavy odjížděly ženy v docela nezvyklé sestavě, kdy na poslední chvíli 4hráčky onemocněly, 1 hráčka si odbyla premieru a poslední si odskočila ze Skotska zahrát pouze jeden turnaj.

Úkol to byl nelehký, letošní sezona je velice vyrovnaná, nikdo není výrazně lepší ani horší a tak v tomto turnaji nejspíše rozhodoval počet snězených řízků, chlebíčků a dalších pochutinek, které, jako každý rok, sebou Vánoce a oslavy konce roku přináší. A dle bodů, které si Přerov "připsal" na své konto je více než zřejmé, že to byly zrovna Přerovanky, které toho přes Vánoční svátky snědly více. Ale již konkrétněji.

FBC Přerov  - 1.SC Vítkovice 3:7
Do prvního zápasu nastoupily ženy v počtu 10+1 celkem natěšené a s novickou týmu Zuzkou Hrabalovou, která si svou premieru jistě představovala trošičku jinak, ale svým výkonem přesvědčila, že má do budoucna co nabídnout a že s ní tým žen může i nadále počítat. Kolotoč Vítek se, jako vždy, rozjel od 1. minuty a zastavil se až na konci utkání. Pár světlých vyjímek by se v tomo zápase našlo, některé zákroky přerovské golmanky lahodily oku diváka, to jo! I přes veškerou snahu, ženy nedokázaly tento kolotoč zastavit a tak konečné skore tohoto zápasu, nutno podotknout, odpovídá předvedené hře.

FBC Přerov - SK P.E.M.A Opava 2:5
V tomto zápase si ženy věřily o trochu více. Ještě v začátku druhé třetiny vedly Přerovanky 1:0. Ale pak přišla 5minutová náhlá smrt, ve které dostaly ženy hned 4 góly a s tento nepříznivý stav se jim až do konce zápasu nepodařil nijak zvrátit. Co dodat. Tento zápas si ženy prohrály samy, ale věřím, že se do příštího turnaje vyvarují těchto slabých chvilek, soustředit se budou na to, co se po nich chce a hlavně se vyvarují střelecké smůle, která je celý tento turnaj provázela.

Na závěr bych chtěla říci, že holkám moc děkuji za to, že jsem si jako "náplava" mohla zahrát byť na jednom turnaji, o to víc si toho cením. Věřím, že se v dalších kláních předvedou mnohem lépe, že těch snězených chlebíčků a řízků bude méně a gólů naopak více a bodíky do tabulky budou přiskakovat, neboť jsou teprve v půli sezony a věřím, že si to napětí a výhry schovávají do dalších bojů.

Takže: Držme jim palce, mějme je rádi a pamatujte : Jméno pěkný, dvakrát řekni MOTTO MOTTO!!!

Autor článku: Tereza Oujezdská