Ženy odstartovaly sezonu s polovičním ziskem

FBC Olomouc - FBC Spartak Přerov   5:4
Branky (asistence): Veselá (Slaninová), Stržínková (Hrčková), Slaninová (Segeťová), Stržínková (Slaninová)

Příchod první třetiny úvodního zápasu sezony přerovské ženy upřímně překvapil. Nástup v tréninkovém tempu potrestaly záhy soupeřky z Olomouce dvěma rychlými góly. Strach z možného debaklu naštěstí naše hráčky vytrhl z myšlenek na ještě nestrávenou snídani a v druhé třetině získaly na hřišti převahu. Sérii nevyužitých šancí ale dokázala přerušit jen Kika Veselá, která v osmé minutě nekompromisně zatloukla vzduchem plachtící míček do odkryté brány.

Třetí třetina připravila pro diváky pestrou podívanou v podobě gólové přestřelky obou týmů. Přerovské hráčky se poprvé v sezóně ujaly vedení 3:2, dlouho ho však nepodržely. Olomoučanky znovu otočily skóre ve svůj prospěch. Velkou zásluhu na tom nesla jediná hráčka soupeře, která se neostýchala využít své fyzické předpoklady před naší bránou. V téměř pravidelných minutových intervalech, skoro jako by nás chtěly soupeřky vycvičit k pravidelnému střídání lajn, se třikrát zatřepotala síť. Dvě minuty před koncem zápasu už prohrával Přerov 3:5.

Dramatický závěr ještě přinesl nezvykle kvalitní rozehrávku Přerova ze soupeřova rohu, po níž snížila Romča Stržínková na 5:4. Tlak v posledních vteřinách už bohužel tak úspěšný nebyl. Zápas skončil těsnou prohrou přerovského týmu. Nezbývá než věřit, že měly ženy vše dobře promyšlené a s myšlenkou na přísloví „první vyhrání z kapsy vyhání“ se potutelně těšily na další zápasy.

FBC Spartak Přerov - Florbal Torpédo Havířov   7:1
Branky (asistence): Simonová (Veselá), Nucová (Hrčková), Slaninová (Simonová), Stržínková, Simonová (Slaninová), Nucová (Stržínková), Gaďourková

Do druhého zápasu už naše ženy nastoupily s cílem vyhrát, což se promítlo také na jejich hře. Za neutuchající snažení byly ke konci první třetiny odměněny dvěma góly. Ve druhé třetině navýšily svůj náskok na 4:0. Do závěrečné části utkání, přes vědomí své schopnosti obdržet v krátkém časovém úseku obdivuhodné množství branek, tedy mohly vstoupit poměrně v klidu. Žádné překvapení ze strany Havířova se naštěstí nekonalo a přerovské florbalistky dalšími třemi góly navýšily svůj náskok na 7:0.
Soupeřky přeci jen vstřelily alespoň čestný gól a upravil konečné skóre na 7:1. Účelem obdrženého gólu byla s největší pravděpodobností snaha přerovských hráček v poli poukázat na fakt, že i když se výsledek může zdát jednoznačný, ani v tomto zápase se naše golwomanka Leňa Dvořáková v žádném případě nenudila. Střeleckou formou se v průběhu druhého zápasu mohlo pochlubit zejména duo Marťa Simonová a Marťa Nucová.

Z úvodního turnaje sezóny si ženy odvezly pěkné tři body a vědomí, že za prohru v prvním zápase vlastně stejně nejvíce může trenérské duo Jarda Kubáč a Mara Zapletal, které zapomnělo hráčky zavčas informovat o nutnosti více využívat v soubojích své regio glutealis. Tímto jim děkuji za obětování neděle na podporu našeho florbalového snažení.

Sestava: Dvořáková, Nucová, Veselá, Stržínková, Zmeškalová, Dvorská, Hrčková, Simonová, Gaďourková, Segeťová, Slaninová

Autor článku: Veronika Slaninová