Ženy opět na správném koni

V sobotu 21. ledna odehrály přerovské florbalistky druhý turnaj v tomto roce. Na rozdíl od prvního, kdy zaznamenaly stoprocentní bodový neúspěch, vybojovaly tentokrát dvě výhry a posunuly se tak tabulkou směrem vzhůru.

FBC Spartak Přerov : FBC Vikings Kopřivnice    3:2

Gól (asistence): Hrčková (Stržínková), Veselá (Slaninová), Nucová (Slaninová)

První zápas s posledním týmem tabulky připomínal ze všeho nejvíce zdlouhavou obléhací akci s alarmujícím nedostatkem ostré munice na naší straně. I když Janča Hrčková vstřelila gól již ve druhé minutě zápasu, následovalo dlouhé období neplodného pobytu na soupeřově polovině. Branka ne a ne přijít, i když šancí skórovat bylo více než dost. Kopřivnici se navíc podařilo stav srovnat. Až v samém závěru druhé třetiny se Přerovačky opět ujaly vedení. Nejprve přesně zacílila Kika Veselá a o několik minut později nekompromisní střelou i Marťa Nucová. Soupeřkám se sice ještě podařilo skóre upravit na stav 3:2 a koncovka zápasu přinesla napínavé chvíle, změna už ale nenastala. Přerov se po delší pauze mohl radovat z vítězství.

FBC Ossiko Třinec : FBC Spartak Přerov    0:3

Gól (asistence): Smékalová (Stržínková), Smékalová (Stržínková), Hrabalová (Nucová)

Druhý zápas byl dramatický zejména díky výkonu rozhodčích. Výsledkově už zas tolik ne. Na skóre se nejvíce podepsalo duo Romča Stržínková a Marťa Smékalová, které již v první třetině zajistilo vedení přerovského týmu 2:0. Ve druhé části navýšila svým premiérovým gólem vedení naše nejnovější posila. Zápas i přes jasné skóre nesl značný náboj. Pánům píšťalkářům se totiž podařilo rozhněvat obě zápolící strany, což bohužel vedlo k nepěknému hernímu projevu obou týmů. Potrénovaly jsme hru v oslabení, a to nejméně čtyřikrát (případně podle zápisu třikrát, ale mám pocit, že jsem si poseděla na trestné židličce i já, o čemž není z neznámého důvodu v zápise zmínka). Naštěstí jsme zápas všichni přežili ve zdraví, takže se můžeme těšit na další utkání letošní dlouhé sezony.

Sestava: Dvořáková, Hrabalová, Hrčková, Nucová, Segeťová, Simonová, Slaninová, Smékalová, Stržínková, Šustová, Veselá, Dvorská

Autor článku: Veronika Slaninová