Ženy před závěrem sezony útočí na medailové pozice

1. FBK Rožnov pod Radhoštěm 2:2 FBC Spartak Přerov
Gól (asistence): Slaninová (Segeťová), Veselá (Dvorská)

V prvním nedělním zápase se ženy Přerova utkaly s Rožnovem, týmem jim v průběžné tabulce bodově nejbližším. Přestože Rožnov dorazil v silné sestavě, kterážto slova potvrzuje jeho jasné vítězství v druhém zápase nad dosud lépe hrající Olomoucí, Přerovačky zvládly zápas dobře. První polovina klání byla ze strany našich děvčat úspěšnější. Podařilo se jim dokonce získat dvoubrankový náskok. Ovšem soupeřky stále více hrozily v přerovském obranném pásmu. Minutu před koncem druhé třetiny se Rožnovu podařilo vstřelit první gól. Ve třetí části sice několikrát zazvonily soupeřky na brankovou konstrukci námi ze všech sil hájeného sítí vyplněného prostoru, ale těsnou výhru se nakonec uhájit nepodařilo. Necelou minutu před koncem poslední třetiny se totiž podařilo protihráčkám srovnat skóre na 2:2. Při pohledu zpět je jistě zajímavé, že s naprosto stejným výsledkem se oba týmy utkaly již na podzim. Nezbývá, než se těšit na poslední vzájemný zápas, který může přinést rozlousknutí záhady dosavadní střelecké vyrovnanosti.

FBC Spartak Přerov 6:2 FBC Vikings Kopřivnice
Gól (asistence): Stržínková (Gaďourková), Gaďourková (Hrčková), Simonová (Stržínková), Segeťová (Veselá), Hrčková (Veselá), Slaninová (Šustová)

Patnáct zápasů, čili dvě třetiny sezóny! To je, milý čtenáři, doba, po kterou ženský tým Přerova čekal na svůj první poklidný zápas. A přišel… ten šestnáctý. Zápas, v němž se nám podařilo vstřelit několik gólů již na začátku první třetiny, v němž nám do posledních vteřin nestály hrůzou vlasy na hlavě a po němž nemusel jít trenér Jarda Kubáč bezodkladně na panáka. Byl to zápas proti poslední Kopřivnici. Někdo by si řekl, že to byla povinná výhra, ale naposledy jsme s tímto týmem uhájily jen těsnu výhru 3:2. Pod cennými třemi body se podepsal kvalitní týmový výkon. Pěkným dokladem toho je, že každý z našich šesti gólů pocházel z čepele jiné hráčky.

Tabulka 2. ligy žen skupiny 7 se po víkendových zápasech zamotala ještě o něco více. Vycentrovanou pozici (páté místo) stále drží Přerov. Čtyři týmy pod ním jsou vzdáleny 11 a více bodů, ovšem čtyři týmy nad ním jsou na dosah. Na třetí místo schází Přerovačkám 3 body, na první 7. Před poslední třetinou sezony tak drží ženy slibnou pozici.

Sestava: Dvořáková, Dvorská, Hrčková, Stržínková, Slaninová, Segeťová, Gaďourková, Šustová, Simonová, Zmeškalová, Veselá, Hrabalová + Kubáč (hráč toliko v prostoru zamantinelovém)

Autor článku: Veronika Slaninová