Ženy přivezly z polských hranic tři body!

V prvním březnovém víkendu zavítaly ženy Spartaku Přerov do dalekého Paskova, kde odehrály utkání proti lídru tabulky 1. SC Vítkovice Oxdog  B a FBC Ossiko Třinec.

FBC Spartak Přerov – 1.SC Vítkovice Oxdog  B 2:9Ženy v Paskově

Branky a asistence: Stržínková (Oujezdská), Netočná

V prvním zápase proti lídru tabulky jsme mohly pouze překvapit. Konečný výsledek 9:2, ačkoliv se může zdát být nelichotivý, pro nás byl menším zlepšením oproti minulým vzájemným utkáním. Po skončení zápasu výkon přerovských hráček značně vyzdvihly a pochválily i samotné soupeřky z uhelné krajiny. Nutno podotknout, že tato pochvala nás motivovala k lepšímu výkonu v dalším zápase. Ale vraťme se k průběhu prvního zápasu.

Do hry jsme nastoupily s 11-ti hráčkami do pole a novou posilou, gólmankou Gabčou Dubskou, pro kterou byl tento turnaj premiérou v přerovských dresech. Lepší „křest“ si nemohla přát a nutno podotknout, že svým výkonem nás přesvědčila o svých kvalitách. Hráčky Vítkovic měly opět střelecký den a Gabča tak mohla předvést několik krásných zákroků. I když šance byly na obou stranách, holkám se opět nedařilo zakončit do brány a tak vstřelily pouze 2 góly. První gól se nám podařilo vstřelit v úvodu první třetiny za stavu 1:0 pro soupeřky a to díky parádní kombinaci Oujezdská-Hrčková-Stržínková. Pak už byl zápas čistě v režii Vítek, které byly povětšinu času na míčku a motaly si nás jako hadry na holích. Závěrem pak přišel upravující gól Klárky Netočné, která bez rozmyslu a s jistotou na čepeli vyslala ránu z první. Díky obratnosti Gabči Dubské a změně hracího systému v průběhu druhé třetiny se skóre zastavilo na konečných 9:2.

 

FBC Spartak Přerov – FBC Ossiko Třinec 6:2
Branky a asistence: Oujezdská (Hrčková), Smékalová (Netočná), Hrčková (Stržínková), Stržínková, Oujezdská, Smékalová (Slaninová)

Mezi zápasy jsme měly dlouhou pauzu a tak jsme se rozhodly vydat do nedaleké IKEI, kde jsme se přecpaly obědem, některé i zákuskem, pocouraly po IKEI a nakoupily svíčky za 25Kč. Po tomto velice plodném programu jsme se odkutálely k druhému zápasu, ve kterém jsme musely čelit mladým a dravým soupeřkám z hokejového Třince. Tento match byl díky změněné taktice (tzv. ,,bránění od půlky,,) zcela jinou písničkou (ano teď se královnami staly přerovské holky!). Podařilo se nám naše mladé a značně agresivní soupeřky téměř nepustit k žádné akci. Třineckým nezbývalo než nahazovat míčky do breaku. Tam však číhaly naše připravené obránkyně, takže Gabču v bráně téměř nic neohrožovalo. Holky tak mohly rozehrát svoje blues stylem, který asi ženský přerovský florbal ještě tuto sezónu nezažil. Mnoho krásných kombinací, jistota v obraně a skvěle chytající Gabča, nakonec vynesly přerovským holkám krásnou výhru 6:2, ačkoli nutno podotknout, že neuznaných gólů a neproměněných šancí bylo mnohem více. Holky byly dokonce schopné skórovat ve svém vlastním oslabení, kdy se Stržínková zmocnila míčku a běžela sama na bránu. Míček však vstřelila přímo do gólmanky, která vyrazila před sebe. Tam však vyčkávala duchapřítomná Hrčková, která byla Romči v patách, a vesele dorážela míček do sítě. Tím konečně prolomila svou smůlu mnohých promarněných šancí. Zápas nás bavil, byl koukatelný a tak jsme odjížděly s pocitem, že pokud zahrajeme takto i na svém domácím turnaji, který proběhne již tento víkend, jistě se budeme radovat z 6-ti bodů.

Sestava: Dubská - Šustová, Segeťová, Zmeškalová, Netočná, Smékalová, Slaninová, Oujezdská, Stržínková, Hrčková, Dvorská, Gaďourková

 

Autor článku: Tereza Oujezdská, (korekce Sandra Segeťová)

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!