Ženy přivezly z Vítkovic 4 body

FBC Spartak Přerov: FBC Ossiko Třinec    4:3
Gól (asistence): Segeťová (Šustová), Hrčková (Stržínková), Stržínková (Hrčková), Stržínková (Hrčková)

V neděli po obědě vyrazil ženský oddíl Spartaku Přerov již podruhé v tomto roce na území Ostravsko-karvinského uhelného revíru. Tentokrát se dějištěm jejich dramatického florbalového představení stala Ostrava, ze které si ženy odvezly důležité čtyři body.

První překážku na cestě k poklidnému nedělnímu večeru představovalo družstvo Třince. Do tohoto týmu se jako první s chutí zakousla Sája Segeťová, když zakončila svůj výlet z obrany po pouhých 43 vteřinách hry nádhernou střelou. Síť za zády třinecké brankařky se poprvé rozvlnila. Podobnými návštěvami z obrany strašila Sája soupeřky i po zbytek zápasu, ale gól se jí už vstřelit nepodařilo. Po několika minutách se třineckým florbalistkám povedlo skóre srovnat, což se vůbec nezamlouvalo Janči Hrčkové, a tak ho raději upravila ještě před koncem první třetiny ve prospěch ženstva Spartaku Přerov na 2:1.
Druhá třetina začala stejně nadějně jako ta první. Hned v úvodu se podařilo vstřelit gól Romči Stžínkové. Z klidného vedení 3:1 ale, po dvou brankách soupeře a mnoha našich neproměněných šancích, byla na konci druhé části zápasu znovu jen remíza. Naštěstí i ve třetí třetině se přerovskému celku podařilo skórovat během první minuty, čímž se znovu ujal vedení. Zařídila ho v tomto zápase značně produktivní dvojice Janča Hrčková a Romča Stržínková. Tento stav už florbalistky z úrodné Hané dokázaly udržet, takže nakonec zvítězili v zápase s Třincem 4:3.

1.SC TEMPISH Vítkovice „B“: FBC Spartak Přerov    2:2
Gól: Stržínková, Simonová

Druhý nedělní zápas si florbalistky z Přerova docela užily. Občas se povozily na kolotoči, Leňa Dvořáková si v brance pěkně zalítala a nakonec přišel i kouzelník v podobě Marti Simonové.

Do zápasu s týmem, který se na konci loňské sezony vyhříval na prvním místě tabulky, nastoupily ženy bez zbytečného respektu. Ostatně zkušenosti soupeře tentokrát nepředčily bojovné úsilí Přerovaček. Po první třetině naše holky prohrávaly o jeden gól, což nebyl nijak tragický stav. Stačilo navíc pouhých 18 vteřin z druhé třetiny a bylo vyrovnáno. Jenomže Vítkovice se v polovině druhé části opět dostaly do jednogólového náskoku.

Během celého zápasu měly naše ženy v útočné části několik pěkných šancím, v obranné části chvílemi spíše lehce zamotanou hlavu. Na tu jim naordinoval trenér Jarda Kubáč změnu stylu bránění. Osobní obrana zdá se zabrala, neboť do konce zápasu přerovský tým neobdržel žádnou další uznanou branku. V určitých chvílích ovšem osobně přistupovaly k některé ze sympatičtějších protihráček hned dvě příslušnice našeho týmu, ponechávajíc méně sympatickou hráčku pobíhat po hřišti zcela bez dozoru. To pak měla naše brankařka zježené vlasy a někdy i plné ruce práce. O konečnou úpravu skóre zápasu se postarala Marťa Simonová. Podivuhodnou střelu obloučkovitého charakteru, snad jen díky magickému působení svého narozeninového dne, propašovala s pomocí několika tečí protihráček až do brány soupeře.

Remíza proti Vítkovicím je pro přerovské florbalistky indikátorem zlepšení, a vzbuzuje naději, že příště si s tímto soupeřem poradí ještě lépe. Všechny hráčky si zaslouží pochvalu za oba odehrané zápasy, snad jen duo Šustová – Slaninová by mělo s ohledem na počet neproměněných šancí místo příštího tréninku klečet na hrášku a meditovat o diferencích ve velikosti florbalové a fotbalové branky.

Autor článku: Veronika Slaninová