Ženy Spartaku neoslnily

V nedělní ráno 22. listopadu se ženy Spartaku vydaly do města hmyzu – Rožnova, aby zde odehrály další zápasy 2. ligy žen. Čekaly na ně zápasy s domácím sršním výběrem a jak by řekl bratr Kristýnky Veselé (pan Jakub), tým z Dolní Mokré (Horní Suché). Ženy byly po posledním a zároveň domácím představení oslabeny o Martinu Smékalovou, která si na rozdíl od trenérů a žen přerovského celku užívá dovolenou v krásné Dubaji. Do této pozice se dostaly i její spoluhráčky během zápasů, jelikož jejich výkon vypadal jak od hráček z Dubaje, které v této krásně prosluněné destinaci drží v rukách určitě jiná zařízení než florbalky.

FBC Spartak Přerov – FBK Horní Suchá  3:5
V prvním zápase se přerovská loď jménem Spartak utkala s Horní Suchou. Tento zápas odehrála děvčata až na pár kiksů, za které by se nestyděl i jeden nejmenovaný muž z mužského Céčka, který o několik hodin později rozdával v Prostějově tentokrát skvělé přihrávky svým spoluhráčům (mj. vyslal i jednu pocukrovanou přihrávku ,,brigádníkovi“ na ženské střídačce Pavlu Cehovi, který i v dalším zápase za mužský C- tým ,,krásně“ zavěsil do černého). No to jsme ale trošičku odskočili na jiný turnaj. Tento zápas byl hodně ovlivněn vyloučením střelkyně, maminky a hlavně veteránky Stržínkové, která udělala na jednu z havířovských dělnic ,,BUBUBU a TYTYTY“ za což si šla posedět na 5 minut na lavici hrůzy. V tomto oslabení Přerov dvakrát inkasoval. V konečném výsledku bylo tedy trenérovi Šumanovi lehce do breku. Jinač se po celý zápas hrál takový florbal nahoru dolů, s velkou špetkou individuálních chyb na obou stranách. I když v závěru zápasu přerovská děvčata prohrávala o dvě branky, podařilo se jim opět minutu před koncem snížit. Další branku však už holky nepřidaly, naopak inkasovaly do vlastní klece, což v konečném výsledku stačilo pouze za smutné tváře, které o pár minut později seděly v jedné z místních ,,knajp“ u bažantího vývaru.

FBC Spartak Přerov – 1.FBK Rožnov p/R  2:7
Do druhého zápasu se ženy Spartaku řídíly mottem: ,,Však ono se to nějak vyhraje“.  No a to ono se jim tedy moc nevyhrálo, protože dostaly kartáč jak hrom.  Zápas si holky prohrávaly už od začátku, protože (jak už je v ostatních přerovských týmech známo) když se nedaří, bude se aspoň řvát na rozhodčí. Tato vlastnost šla ženám v zápase nad míru skvěle! Co se týče herního výkonu, není zde moc co psát. Byla to hra jednoho týmu a jedovatých žlutočerných sršnic, které byly ve velké formě. Přerovské hráčky jak po fyzické stránce, tak s větší chutí po vítězství jednoznačně porazily. Konečný stav 7:2 je toho důkazem.

Další turnaj skončil pro přerovské ženy tentokrát bez bodu. Na jejich další představení si musíme počkat ještě tři týdny.

Sestava: Dvořáková – Valigurská, Veselá, Stržínková, Oujezdská, Hrčková, Segeťová, Dvorská, Slaninová, Netočná, Zmeškalová

Autor článku: Pavel Ceh

Diskusní téma: Ženy Spartaku neoslnily