Ženy Spartaku potěšily domácí publikum!

V neděli za krásného rána se ženy Spartaku představily poprvé doma. Domácí fanoušky, kterých se sešlo více než v předešlý večer při ,,exhibičním“ zápase přerovských mužů velice potěšily, jelikož získaly 4 body do tabulky. Převážně tečka prvního zápasu stála za to, kdy svůj tým nakopla maminka dvou dětí Martina Smékalová, která v zápase zaznamenala hned dvě branky.

FBC Spartak Přerov – FBC Ossiko Třinec  4:4

V úvodním dějství proti ,,třineckým ocelářkám“ vstoupily ženy Spartaku do zápasu skvěle, kdy nenechaly bojovnice z železářského průmyslu projít svým tzv. přerovským betonem druhem 2-1-2 od půlky hřiště. Trpělivá obranná hra přinesla v první třetině ovoce(možná i zeleninu), kdy se po individuálních akcích prosadila veteránka s čelenkou na hlavě Oujezdská a následně mamina Smékalová. Ve druhé třetině přišel však výkon jako ze sobotního hororu Ghoul, který běžel ve večerních hodinách na Prima Coolu.  Přerovský beton byl narušen netrpělivostí a individuálními chybami přerovských hráček, což vedlo k otočení stavu z 2:0 na 2:4 pro Třinec. Třetí třetina byla nahoru dolů, branky mohly vstřelit oba týmy a i když už to vypadalo na smolnou prohru 2:4, zavelela hráčka ta ze života nezkušenější – maminka Smékalová, která 45 vteřin před koncem zápasu snížila na 3:4. Brankou povzbudila celý tým, ale hlavně navrátilce z polského Krakowa Slaninovou, která vyslala na soupeřovu bránu z půlky hřiště nechytatelný lob rychlosti 1km/hod. Tahle raketa doletěla až do sítě třinecké strážkyně, což vyvolalo v přerovské aréně předčasný Silvestr. Po vyrovnávající brance přišlo další povzbuzení, kdy si jedna z hráček Třince spletla sport a šla si sednout na dvě minuty za hru rukou. I přes dobývání třinecké brány branka už nepadla a tak se ženy radovaly alespoň ze zasloužilého bodíku.

FBC Spartak Přerov – Florbal Torpedo Havířov  3:1

Začátek druhého zápasu vypadal, že by ženy z města s chmelovou historií mohly získat i body v tomto střetnutí, jelikož do něj vstoupily s velkou chutí. Velkou chuť však pokazilo individuální sólo havířovské hráčky, která si udělala z přerovské obrany ,, Dobrý den“ a dorubala míček až za záda Dvořákové. Odpověď  Spartaku byla rychlá a trefil se opět kdo jiný než Oujezdská a  následně žena s bolestí nohou Stržínková – 2:1. První třetinu po herní stránce vyhrál určitě domácí tým, do druhého dějství ale nastoupil naprosto jiný tým, který se prezentoval hrou – chaos a bordel. Tuto taktiku nasadil i tým hostí, byla k vidění hromada individuálních chyb a nehrál se moc pohledný florbal, což zapříčinilo, že se na tribunách začaly rozdávat kapky do očí značky Visine. Ve třetím dějství se hrálo opět nahoru a zase dolů a obě strany hrály více trpělivě. Netrpělivá byla ale Smékalová, která na začátku třetí třetiny navýšila vedení na 3:1. Tento stav vydržel až do konce a holky tak mohly jít slavit výhru na Lokotku.

Autor článku: Pavel Ceh

Diskusní téma: Ženy Spartaku potěšily domácí publikum!