Ženy Spartaku vybojovaly první body!

V neděli 11. 10. 2015 vyjela ženská sekce Spartaku za svými dalšími ligovými zápasy do nedalekého moravskoslezského Bílovce. I přes nepřívětivé klima bílovecké haly, dokázaly holky vybojovat tři bodíky. Ve druhém zápase jejich zmrzlé ruce sahaly po remíze, ale nedosáhly.

Přerov - Bílovec 4:3 ( 2:0, 2:1,0:2)
Branky a asistence:  Oujezdská, Stržínková, Oujezdská (Hrčková), Netočná (Segeťová)

V prvním zápase se ženy Přerova utkaly s domácím Bílovcem a technicky soupeře vysoce přehrály. Své nedostatky Bílovec nahrazoval hrubou silou, na což posléze doplatil, když daroval soupeři nájezd, který kapitánka Přerova zkušeně proměnila. Další gól Spartaku padl na konci jejich vlastního oslabení, kdy krásnou střelou zakončila Stržínková.

Po dvou třetinách vedl Spartak nad Bílovcem 4:1, soupeři se povedlo přerovský náskok snížit až ve třetí třetině, díky své agresivní hře, kdy už si jejich zákrok na Zmeškalovou vyžádal její vyšetření v místní nemocnici. Zápas skončil 4:3 a ženy Spartaku si zaslouženě přivezly z Bílovce své první tři body.

Přerov - Olomouc 3:4 (1:3, 0:0 a 2:1)
Branky a asistence: Netočná (Stržínková), Stržínková (Smékalová), Hrčková (Oujezdská)

V dalším utkání se Přerov střetl z druhým týmem Olomouce, obohaceným o pár extraligových hráček. Už ze začátku bylo jasné, že půjde o těžký zápas. V první třetině Olomouc vedl 3:1, jejich náskok se podařilo snížit pouze Netočné. Oslabený Spartak se ale nevzdal a druhou třetinu přežil bez inkasovaného gólu. Až ve třetí třetině nabral zápas na otáčkách, když přerovské holky snížili vedení Olomouce na 4:3. Poslední třetina prostě patřila Spartaku. Holky běhaly, střílely, ale remízu nevybojovaly.

Ženy Spartaku Přerov tedy odjely z Bílovce jako vítězové i poražení, ale rozhodně se nemají za co stydět.

Sestava: Dvořáková - Segeťová, Gaďourková, Veselá, Dvorská, Oujezdská, Stržínková, Hrčková, Zmeškalová, Smékalová, Netočná

Autor článku: Tereza Oujezdská

Diskusní téma: Ženy Spartaku vybojovaly první body!