Ženy Spartaku vyhrály

Na své první ligové dvojutkání v novém roce 2016 si ženy Spartaku Přerov musely počkat až do neděle 24.1, kdy vyjely do nedaleké Ostravy. Soupeřkami jim byly domácí FBK Letka Ostrava a Tempish FBS Olomouc B. Jelikož měly ženy dlouhou herní pauzu, byly natěšené a na svůj první turnaj odjely s velkým odhodláním (a taky pár kily, které nabraly v průběhu Vánočních svátků)

FBC Spartak Přerov – FBK Letka Ostrava 1:6
Branky: Stržínková
Do hry jsme nastupovaly v 11 hráčkách, včetně nové posily Aleny Šustové, která ale bohužel brzy po začátku utkání musela odstoupit a tento turnaj nedohrála kvůli zranění.
První třetina se nesla v duchu, kdo jako první zaútočí na bránu. Ze hry soupeřek jsme byly mírně rozhozené, neboť jsme věděly, že tento tým je velmi kvalitní a složený z hráček bývalého Pepina Ostrava. Jejich hra ovšem neodpovídala reálu a tak jsme byly právě my, kdo první skóroval gólem Stržínkové, který není až tak běžný v ženském florbalu. Gól padl z půlky hřiště v okamžiku, kdy Romči docházely síly a chtěla jít vystřídat, ale ještě se rozhodla „vypálit“ a světe div se, byly jsme to my, kdo se první radoval z úspěchu a tak 1. třetina skončila pro nás 1:0. Nutno ovšem podotknout, že tento úspěch byl na dlouhou dobu posledním, až do začátku 2. zápasu!
Do druhé třetiny jsme tedy vkročily směle, ale hned 3 sekundy po hvizdu jsme poznaly opravdu, kdo jsou naše soupeřky zač. Gólem z buly jsme byly tak rozhozené, že nám postupně soupeřky takové góly daly ještě 2 a my už jsme do konce druhé třetiny nebyly schopné udělat nic, jen jsme nevěřícně kroutily hlavou, jestli je to vůbec možné.
Ani ve třetí třetině jsme se nemohly vzpamatovat z šoku a tak nám soupeřky přidali ještě 3 góly a konečný stav se zastavil na 6:1 pro Ostravu.
V tomto zápase bych ale chtěla vyzdvihnout vychytaný nájezd našeho skvělého Lencka a taky krásně odbráněné oslabení které trvalo bezmála 6 minut.

FBC Spartak Přerov – TEMPISH FBS Olomouc B 5:0
Branky: Slaninová, Slaninová (Netočná), Slaninová (Netočná), Slaninová (Segeťová), Stržínková (Oujezdská)
ZÁPAS VERONIKY SLANINOVÉ! Takto by se dal popsat průběh druhého utkání, do kterého jsme vstupovaly po chutném obědě v IKEI, kde jsme se po prvním zápase odebraly také z důvodu dlouhé pauzy mezi zápasy. I když jsme byly z prvního zápasu stále lehce mimo, zde se projevil konečně týmový duch a semknutí všech žen Spartaku Přerov přítomných na tomto turnaji.
Od úvodního hvizdu až  po konec celého utkání jsme tento velice vydařený zápas měly ve své režii. Po většinu času jsme byly na míčku a naše hra konečně lahodila i oku divákovu. Krásné kombinace, nasazení a chuť vyhrát vzala za své a tak střelecký um naší „dělostřelkyně“ Verči se nakonec zastavil na čísle 4. A aby i druhá lajna přerovského útoku nepřišla vniveč, na závěr kombinace Hrčková – Oujezdská – Stržínková už jen doladila konečný stav na 5:0 a my mohly slavit první výhru v Novém roce, 4 góly Verči a vychytanou 0 skvěle chytající Dvořákové.

Sestava: Dvořáková, Šustová, Veselá, Segeťová, Zmeškalová, Netočná, Smékalová, Slaninová, Oujezdská, Stržínková, Hrčková

Autor článku: Tereza Oujezská