3 BODY PRO MUŽSKÉ ÁČKO

V sobotu 6.11. odehrál mužský A-tým po třech týdnech další zápas. Naši muži odcestovali do Smilovic, kde se utkali s posledním týmem tabulky SK Domaslavice. Mužský A-tým měl jasný cíl, a to po dvou prohrách v řadě získat 3 body do tabulky, což se jim povedlo.

Dva zápasy, se Šumperkem a Krnovem, byly odloženy z důvodu velké marodky na straně Přerova. Četná zranění a nemoci se přenesla i do utkání s Domaslavicemi, které ale naši muži zvládli a porazili domácí 12:7. Premiéru v brance v letošní sezóně si odbyl Filip Lanča. Za Přerov se prosadili Kubalík, Pospíšilík, Kowalik (2x), Raška (2x), Šefčík, Porvol, Pavliš, Gavaller, Šamořil, Hrabica.

Průběh zápasu: Již po dvou minutách dostal Přerov do vedení Martin Kubalík. Po 35 sekundách dostal příležitost na zvýšení Michal Bělaška, ale trestné střílení neproměnil. V 7. minutě zvýšil na 2:0 Adam Pospíšilík. Dvě minuty nato se prosadil také domácí tým a snížil na 1:2. To bylo poprvé a taky naposled v tomto zápase, kdy se skóre nějak vyrovnalo. V poslední minutě přidal Přerov ještě 2 branky, když se v čase 19:16 prosadil Ondřej Kowalik a v čase 19:57 Lukáš Raška. Po první třetině tak vedl hostující Přerov 4:1. V první pětiminutovce druhé třetiny zvýšil Přerov svůj náskok brankami Porvola a Šefčíka. Následovalo druhé přerovské oslabení, ve kterém se však Domaslavicím nepodařilo ani vystřelit na branku. Během druhé třetiny pak oba týmy přidali po dvou brankách. Třetí gól Domaslavic padl z freestylového provedení nájezdu. Stav po dvou třetinách 8:3 pro Přerov. Do třetí třetiny vstoupil lépe domácí celek, když se prosadil již po 25 sekundách. Ve třetí třetině jsme viděli nejvíc branek, když se oba týmy prosadili hned 4x. Poslední branku zápasu vstřelili Domaslavice po výhozu brankáře v čase 59:21. Přerov tak nakonec porazil tým SK Domaslavice 12:7 a do Přerova přivezl 3 body.

SESTAVA: Lanča, Ceh - Pavliš, Raška L., Bělaška, Šefčík, Kowalik, Porvol, Pospíšilík, Kubalík, Foldyna, Hrabica, Gavaller, Šamořil

Komentář brankáře Filipa Lanči: Potvrdili jsme roli favorita, zasloužené tři body. V zápase jsme od začátku udávali tempo hry. I přes nepříjemné brejky Domaslavic jsme je dokázali jednoznačně přestřílet. Čeká nás další zápas s Frenštátem a pak se silnou Olomouci, který bude jeden z nejtěžších zápasů letošní sezony. Musíme se téhle výhry chytit a zvítězit i nad Olomoucí.

Nyní čeká mužské áčko zápas s předposledním Frenštátem pod Radhoštěm, se kterým se utkají v sobotu 13.11. od 14 hodin na domácí hale Spartak. Přerovský celek se po šesti odehraných zápasech nachází na 8. místě tabulky Divize E.