O nás

Kdo jsme a co děláme, historie klubu

Kdo jsme

Dnes už můžeme říct, že jsme tradiční florbalový klub z Přerova, který má za sebou pěkných pár let fungování.  Přitom nejsme zatíženi dávnou minulostí a s tím spojenými manýry, protože florbal je stále poměrně mladý sport. Věnujeme se koncepční práci s mládeží, ze které vyrůstá základ mužských a ženských týmů. Mládež vedeme nejen k florbalu. Nejmenší děti učíme především všestrannosti, kamarádství a fair play chování. Proto mají naši nejmenší členové pestré tréninky proložené gymnastikou a pohybovou průpravou.

Snažíme se o budování kvalitní trenérské základny a zázemí pro náš sport. Pod vedením šéftrenéra vzděláváme naše trenéry tak, aby byly tréninky vedeny moderně a zábavně. S klidným svědomím vás zveme mezi nás. Máme ověřeno, že náš přístup ke sportu naši členové i jejich rodiče vnímají pozitivně. Ostatně zeptejte se jich sami. Přijďte se podívat na naše tréninky a nezávazně si je vyzkoušejte. 

Něco z historie

Základy přerovského florbalu byly položeny v roce 2002, kdy tým pod názvem FBC Sokol Přerov vstoupil na českou florbalovou scénu. Velice úspěšná sestava vybojovala několik úspěchů v rámci ligových i pohárových soutěží.

Významný krok k profesionalizaci klubu nastal v roce 2010, kdy se mužský tým Sokola spojil s přerovskými Piraněmi a Spartakem. Pod křídly Spartaku nabyl klub komfortnější zázemí a vydal se cestou budování klubu skrz výchovu mladých talentů. Od tohoto roku vystupuje klub pod názvem FBC Spartak Přerov

Práce s mládeží nese klubu ovoce v podobě růstu mladých florbalistů a nyní již také florbalistek. Od sezóny 2014/2015 přihlášil klub do ligových soutěží kompletní mládežnickou strukturu v kategorii chlapců. Kromě toho působí od sezóny 2013/2014 v Přerově i dívčí kategorie. Ta zažívá zatím také rychlý růst v podobě zájemkyň o florbal.

Dalším milníkem se stal rok 2016. Zakládáme samostatný spolek FBC Přerov a odcházíme od TJ Spartak Přerov. Nárůst členské základny a naše nároky na moderní  administrativu Spartak nesplňuje. Potřebujeme řešit celou agendu moderně, rychle a pružně.

Celkem florbalový klub FBC Přerov registruje zhruba 230 - 270 aktivních hráčů, z čehož 2/3 tvoří děti. Právě výchova mladých florbalistů je pro vedení klubu hlavním cílem i v nadcházejících letech, nejen pro doplnění a zkvalitnění mužského A-týmu, ale i pro celkovou propagaci tohoto mladého sportu ve městě Přerově.

Přerovský florbal je podporován místními firmami, se kterými se snaží udržet stálou spolupráci, a díky kterým je florbal nadále rozrůstajícím se sportem v Přerově. Na činnost klubu přispívá Statutární město Přerov, Olomoucký kraj a MŠMT.