Vrbka 20

Historie s dvacítkou v srdci

20_20210706_172928.jpg
Vrbka 20

Základy přerovského florbalu byly položeny v roce 2002, kdy tým pod názvem FBC Sokol Přerov vstoupil na českou florbalovou scénu. Významný krok k profesionalizaci klubu nastal v roce 2010, kdy se tým Sokola spojil s přerovskými Piraněmi a s florbalovým oddílem Spartaku. Od tohoto roku vystupoval klub pod názvem FBC Spartak Přerov. Cesta kvalitní práce s mládeží nese klubu ovoce v podobě růstu základny mladých florbalistů a florbalistek. Od sezóny 2014/2015 klub přihlašuje do ligových soutěží kompletní mládežnickou strukturu v kategorii chlapců.


V roce 2016 byl založen nástupnický klub FBC Přerov, z.s., který plynule navazuje na původní FBC Spartak Přerov. Původní florbalový oddíl, který fungoval pod TJ Spartak Přerov, tak získává právní samostatnost. Možná jste si všimli, že se na dresech nebo mantinelech objevuje záhadné číslo 20 v srdíčku.

Pavel Vrba

Na hale TJ Spartak Přerov visí červenobílý dres s dvacítkou. Toto číslo chceme uchovat v paměti klubu na počest Pavla Vrby. Pavel byl u zrodu klubu v roce 2002 v přerovské Sokolovně. Byl jedním z mála, kdo sbíral zkušenosti z vyšších lig v okolních městech a tyto pak uplatňoval v Přerově. Vedl klub, tým mužů a sám pak vedl i první mládežnické kategorie u nás. Jeho rukama prošli hráči jako Pavel Ceh (nynější šéftrenér), Filip Hrabal nebo Jarda Spáčil. Na hřišti působil v roli kapitána mužů a byl obávaným střelcem. Velký zápas sehrál v play-off Poháru ČF, kdy hattrickem a gólem v prodloužení sestřelil prvoligový Žďár nad Sázavou. Pavel byl dlouhá léta i florbalovým rozhodčím, nejčastěji ve dvojici s kamarádem Jardou Kubáčem.

Pavel zemřel 3.10.2012 ve věku 28 let při dopravní nehodě. Navazujeme na jeho práci a vzpomínáme na něj. Dvacítka v srdci nám ho bude stále připomínat.

Memoriál  Pavla Vrby je vzpomínkou na našeho velkého kamaráda. Každý, kdo Pabla znal, ví, že to nebyl žádný troškař. Sám se jako hráč s mužským týmem prodral až do 2. ligy mužů a zažil několik skvělých tažení pohárem ČFbU. Navíc se staral a vedl několik let mládežnická mužstva a hlavně díky němu se mládeži v Přerově daří rok od roku lépe. Při tom všem, nacházel Pavel další a další energii, aby nás provázel při akcí sportovních a společenských, na kterých to vždy dokázal rozjet na „plné pecky“. A ve stejném duchu se organizátoři turnaje pokouší památku našeho Vrbise uctít. Na začátku července přerovský florbalový klub Spartak pořádá nepravidelně na Pavlovu památku turnaj s jeho jménem.