Související zápasy

FBC Přerov

3:1 na zápasy! Muži doma mohou sérii ukončit!

Muži odcestovali v uplynulém víkendu k dalším dvěma zápasům série do Třebíče. Po sobotní prohře v prodloužení a nedělní výhře 6:4 vedou v sérii play-down se Snipers Třebíč 3:1 na zápasy. V neděli tak mohou sérii na domácí palubovce ukončit a nadále bojovat o udržení v Národní lize.

Série play-down se hraje na čtyři vítězná utkání, mužský A-tým tudíž má pomyslný “matchball”. Proherce této série sestupuje přímo do Divize, výherce pak čeká baráž. Přerovský tým by v baráži o Národní ligu narazil na proherce série Zlín Lions - FBC Kutná Hora. Nyní však musí udělat důležitý krok na domácí palubovce, a to ukončit sérii se Snipers Třebíč.

3. zápas série: Snipers Třebíč - FBC MSEM Přerov (5:4 PP)

Třetí zápas série se odehrál v sobotu od 18:00. Z Přerova si naše áčko přivezlo výhodné vedení 2:0 na zápasy a v zisku bodů chtělo pokračovat. Stav série 3:0 by muže pravděpodobně nakopnul k ukončení série na hřišti soupeře. To se však nestalo a po prodloužení zvítězil domácí celek. Třebíč tak snížila stav série na 1:2 a už bylo jasné, že se série ještě vrátí na přerovskou halu Start. Za Přerov se prosadili Ševčík (2x), Zoubek a Hořecký.

Průběh zápasu: Vstup do zápasu byl ve znamení play-off. Spousta soubojů, hra se přelévala ze strany na stranu. Po osmi minutách hry byla k vidění první branka utkání, o kterou se postaral přerovský Matěj Ševčík. Kapitán přerovského celku přidal za další dvě minuty svou druhou branku v utkání a Přerov tak šel do dvoubrankového vedení. Ve 14. minutě došlo k vyloučení na obou stranách, ale při hře 4 na 4 branka nepadla. Na střely vyrovnaná první třetina tak skončila lépe pro hostující Přerov a do šaten se šlo za stavu 0:2. Hostující Přerov získal v úvodu druhé části možnost přesilové hry. Tu však nevyužil a ještě před jejím koncem byl vyloučen přerovský Lukáš Kaďorek. Ani domácí sice nevyužili první přesilovku v zápase, ale minutu po jejím konci se jim podařilo snížit stav utkání na rozdíl jediné branky. V polovině třetiny šel Přerov opět do oslabení, tentokrát po sekání Adama Budníka. Druhou příležitost v zápase však domácí využili bleskově. Po 7 sekundách přesilové hry srovnali stav utkání na 2:2. V čase 33:49 vrátil Přerovu vedení Adam Zoubek. Stav po dvou třetinách byl tedy 2:3 ve prospěch hostujícího Přerova. Třetí perioda nezačala pro Přerov vůbec dobře. Po 40 sekundách byl vyloučen Jakub Skalník a o půl minuty později Tomáš Hořecký. Snipers tak dostali příležitost dvojnásobné početní převahy. Přesilovku 5 na 3 však nevyužili. Přerov byl v následujících minutách více na míčku a dalo by se říct, že kontroloval vývoj utkání ve svůj prospěch. 56. minuta a pro Přerov nastalo 10 vteřin hrůzy v podobě dvou slepených branek. V čase 55:20 domácí srovnali na 3:3 a o deset sekund později šli do vedení. Bleskový obrat v zápase. Pět minut před koncem tak Přerov najednou řešil úplně jiné problémy. Přerov si vzal oddechový čas a následně zkusil hru v šesti. Kontroloval míček, tlačil na obranu domácích, ale dlouho se nedařilo vyrovnávací branku vstřelit. To se povedlo až v samotném závěru zápasu, když se přesnou střelou ze střední vzdálenosti prosadil Tomáš Hořecký a poslal tak zápas do prodloužení. Prodloužení trvalo pouhých 38 sekund, domácí rozhodli a snížili stav série na 1:2.

4. zápas série: Snipers Třebíč - FBC MSEM Přerov (4:6)

Nedělní zápas se pro tým Přerova nevyvíjel vůbec dobře. Neskutečný obrat však znamenal zisk třetího bodu v sérii a přiblížení se baráži. Tým mužů ukázal svou sílu a odhodlání a vybojoval si tak příležitost ukončit sérii před domácími fanoušky. Za Přerov se prosadili Bělaška (2x), Hrabica (2x), Pospíšilík a Jonáš Pavliš.

Průběh zápasu: Ve čtvrtém utkání série nebyla nouze o motivaci. Snipers měli možnost vyrovnat stav série na 2:2. Hráči Přerova nechtěli srovnání připustit a navíc je lákala myšlenka vedení v sérii 3:1. Právě vzhledem k motivaci obou celků začalo čtvrté utkání ve vysokém tempu. Poprvé v sérii se jako první radovali z branky domácí hráči Třebíče. Pouhých osm sekund nato dokonce přidali hráči Snipers druhou branku. Déjà vu. Druhý gól opět velmi šťastný, defacto z ničeho nic. V čase 13:09 dostal Přerov příležitost ke snížení brankového rozdílu, avšak přesilovou hru nevyužil. Aby toho nebylo pro Přerov málo, tak 57 vteřin před koncem úvodní části navýšili domácí svůj náskok již na rozdíl tří branek a pro Přerov se tak zápas nevyvíjel vůbec dobře, i přes vyrovnanou statistiku střel 8:8. Začala druhá třetina. Netrvalo dlouho a viděli jsme další branku. Bohužel opět do přerovské sítě. Následovalo vyloučení přerovského hráče a Přerov tak kromě čtyřbrankového manka svazovalo oslabení. Přerovští hráči však oslabení ubránili a tři čtvrtě minuty po jeho konci snížili na 4:1. O první branku Přerova v zápase se postaral přesnou trefou Adam Pospíšilík. V čase 34:52 byl za tvrdý hit na přerovského Zoubka vyloučen domácí Janata na 2+2 minuty za hrubost. Přerov tak dostal příležitost v podobě čtyřminutové přesilovky. Víceméně po celou dobu přesilové hry hrál Přerov na míčku a ohrožoval branku domácích, Jonáš Pavliš trefil tyč. Důvod k radosti přišel až v samotném závěru čtyřminutové přesilovky. Jonáš Pavliš se v čase 38:35 po rychlé kombinaci nemýlil a zakončil přesně pod horní tyč. V úvodu poslední části šel Přerov opět do početní výhody, avšak tentokráte úspěšný nebyl. V čase 47:07 byl vyloučen za hru rukou přerovský Radim Dvořák. Přerov využil ve svůj prospěch vlastní oslabení, když se z rychlého protiútoku prosadil Michal Hrabica a snížil tak stav utkání na rozdíl jediné branky. Čas 52:29 a Přerov vyrovnává na 4:4. O vyrovnání se postaral Michal Bělaška. O dvě minuty později dostali domácí možnost vrátit si své vedení zpět, jelikož byl vyloučen přerovský Noel Gavaller. Po půl minutě oslabení se však podruhé v zápase prosadil v oslabení Michal Hrabica a Přerov tak otočil skóre zápasu ve svůj prospěch. V závěru utkání zkoušeli domácí vyrovnat stav utkání při hře v šesti. Přerov však bránil velmi obětavě a po jedné ze zblokovaných střel trefil z dálky odkrytou branku Michal Bělaška a definitivně tak rozhodl o výhře Přerova.