FBC PřerovSnipers
6:4(2:1,0:0,4:3)
so 26. 11. 2022 18:00 @ SH SK START PŘEROV, Národní liga, 12. kolo

Áčko mužů si připsalo třetí výhru v řadě a posunulo se na 10. příčku tabulky

Muži A aktuálně zažívají povedené období. Během tří týdnů získali 9 bodů a konečně tak opustili předposlední 11. pozici v tabulce. Muži navíc získali posilu do realizačního týmu. Svou vítěznou premiéru na lavičce si odbyl Michal Kořený.

Mužské áčko aktuálně zažívá povedené období. Po výhře nad Hranicemi a Pelhřimovem porazil na domácí palubovce také Snipers Třebíč. Všechny tyto výhry jsou o to důležitější, jelikož se jedná o přímé soupeře v boji o play-off. Přerov zvítězil 6:4 a připsal si tak další důležité body do tabulky. Za Přerov se prosadili Pavliš J., Bělaška, Šefčík, Budník, Ševčík a Kaďorek.

Průběh zápasu:

První branku utkání mohli diváci vidět již v čase 3:24, bohužel do přerovské branky. Domácí postupně zvyšovali svůj tlak na branku soupeře a s tím související šance na vstřelení branky. To vyústilo ve vyrovnávací gól, když se svou typickou akcí na malém prostoru prosadil Jonáš Pavliš za asistence Noela Gavallera. V druhé polovině první třetiny měl více šancí na své straně domácí Přerov, avšak jako obvykle jej trápila mizerná produktivita. Do šaten se však šlo za stavu 2:1 pro Přerov, jelikož se v poslední vteřině úvodní periody prosadil Michal Bělaška. Do druhé části vstoupili lépe hosté. Výkon Přerova nebyl dobrý. Množství nepřesností, individuálních chyb či problémů s přechodem na útočnou polovinu. Tuhle část však domácí přetrpěli bez obdržené branky a v druhé polovině třetiny se hra na hřišti vyrovnala. I přes množství šancí jsme v průběhu druhé části branku neviděli. První desetiminutovka poslední třetiny patřila opět domácím, když po gólech Šefčíka a Budníka odskočili již na rozdíl tří branek, stav 4:1. V polovině poslední části následovalo vyloučení na obou stranách za hrubost a následovala tak hra 4 na 4. V té se povedlo snížit hostující Třebíči. Pět minut před koncem zápasu byl poslán na trestnou lavici přerovský hráč za faul brankáře Hrušky. Snipers tak dostali výhodnou pozici pro standardní situaci, kterou využili a snížili tak na rozdíl jediné branky. Jak už bývá zvykem, domácí si opět utkání zdramatizovali. Přesně o dvě a půl minuty později totiž hosté srovnali na 4:4. Naštěstí po třičtvrtě minutě reagoval Ševčík a vrátil Přerovu vedení. Na konečných 6:4 zvýšil do prázdné branky Lukáš Kaďorek.

Komentář Matěje Ševčíka: No zápas bych zhodnotil po třetinách, kdy v té první jsme i přes brzký gól soupeřů udávali tempo hry a my ji nakonec i ovládli. Druhá třetina byla z naší strany o poznání horší a chybami v rozehrávce jsme soupeři dali šance nejen srovnat, ale i rozhodnout zápas. Tady nás podržel hlavně náš brankář Hrůša. Třetí třetina byla o poznání gólovější. Nám se povedlo odskočit na rozdíl tří gólů, ale vlivem našich přetrvávajících chyb v rozehrávce a nedůrazu nás soupeř brzo dorovnal na 4:4. Na srovnávající gól se nám hned další střídání povedlo odpovědět a vzít si vedení zpět. To jsme ještě utvrdili gólem do prázdné a odnesli si 3 body. Na závěr bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří nás podporují celou sezónu i přes její doposud nepříznivý průběh.

Muži tak pokračují v boji o play-off Národní ligy. Již tuto sobotu je čeká venkovní utkání na půdě posledního MVILu Ostrava. Hned následující sobotu pak přivítají na domácí palubovce Asper Šumperk.