A-TÝM DVAKRÁT PORAZIL KRNOV

Mužský A-tým odehrál poslední dva zápasy základní části Divize E. Ve dvojzápase s Krnovem získal po výhrách 13:5 a 12:3 šest bodů. Díky tomu vyhrál soutěž a pokračuje do play-up.

FBC Orca Krnov vs. FBC MSEM Přerov (5:13)

První ze vzájemných zápasů s Krnovem čekal muže v pátek večer. Do Krnova odjížděli s cílem zisku tří bodů, každopádně si byli vědomi kvality soupeře vzhledem ke zkušenostem z minulých let. Naši muži zvládli roli tabulkového favorita a porazili domácí Krnov 13:5. Do přerovské branky nastoupil po delší pauze Václav Raška. Za Přerov se prosadili Hrabica (3x), Chuděj (2x), Ševčík (2x), Kowalik (2x), Raška L., Šefčík, Bělaška, Kavka.

Průběh zápasu: Ještě před úvodním buly proběhl rozlučkový ceremoniál, ve kterém se domácí loučili s klubovou legendou Štěpánem Lhoťanem. Ten se ve svém posledním domácím zápase představil ve velkém stylu. Již po 14 sekundách totiž otevřel skóre a dokonce se mu během utkání podařilo zaznamenat hattrick. První třetina byla z pohledu Přerova, co se výkonu týče, nejkvalitnější. Avšak další branka během ní nepadla a tak se šlo do šaten za stavu 1:0 pro Krnov. Druhá třetina byla pro naše muže již šťastnější, povedlo se jim vstřelit 8 branek a dostat pouze jednu. Během poslední části už muži spíše kontrolovali skóre a nakonec zvítězili 13:5.

Sestava: Raška V., Faltus - Pavliš, Raška, Bělaška, Šefčík, Chuděj, Pospíšilík, Kavka, Ševčík, Foldyna, Porvol, Kubalík, Hrabica, Gavaller, Šamořil, Kowalik

Komentář Noela Gavallera: V pátek 25.2 se vydala skupina přerovských mužů do Krnova, na další zápas Divize E, hráči i fanoušci jsou nachystaní a jde se na pomalu na to, ještě před zahajovacím hvizdem se rozloučil se svou domácí kariérou Štěpán Lhoťan, hala ho vyprovodila před posledním domácím zápasem velkým potleskem. Byla to velmi emotivní chvíle. Ale k začátku zápasu, přesně po 14 sekundách vedl tým Krnova 1:0, poté jsme soupeře v 1. třetině už moc k ničemu nepustili, ale stejně jsme neproměňovali obrovské šance a tudíž výsledek 1. třetiny byl 1:0 pro Krnov, v šatně neprobíhalo žádné zklamání, ba naopak nahecovali jsme se a i díky tomu byl výsledek 2. periody 8:1 pro Přerov a tak celkové skóre 8:2, 3. třetinu jsme si už pohlídali a nakonec tedy vyhráli 13:5. Děkujeme naším fanouškům, kteří nás přijeli podpořit i sem.

Online ze zápasu zde

FBC MSEM Přerov vs. FBC Orca Krnov (12:3)

Ve druhém zápase už naši muži přímo bojovali o titul. Vyhrát ligu navíc mohli před domácími fanoušky, což je vždy o něco lepší pocit. Nakonec to zvládli a po výhře 12:3 si připsali zlaté tři body do tabulky. Nyní se tak mohou soustředit na boje v play-up. Do přerovské branky navíc nastoupil po zranění kolene na posledních 10 minut Pavel Ceh. Za Přerov se prosadili Chuděj (3x), Bělaška (3x), Šefčík (2x), Pavliš, Budník, Kowalik, Kavka.

Průběh zápasu: Do zápasu s Krnovem vstoupili muži s tím, že chtějí tři body, a tím vyhrát ligu. První třetina byla ve vlažném tempu. Přerov ale naštěstí dával branky, a tak se šlo do šaten za stavu 4:1 pro domácí. Ve druhé periodě však hostující tým zlepšil svůj výkon. Přerováci naštěstí nezaspali, a taktéž svůj výkon oproti první třetině zlepšili. Třetina skončila 2:1 pro domácí. Po dvou třetinách byl tak stav 6:2 a muži si chtěli v klidu dojít pro výhru. V poslední třetině přidali 6 branek a nakonec zvítězili 12:3.

Sestava: Raška V., Ceh - Pavliš, Raška, Bělaška, Šefčík, Chuděj, Pospíšilík, Kavka, Ševčík, Foldyna, Porvol, Kubalík, Hrabica, Budník, Gavaller, Šamořil, Kowalik, Řezníček

Komentář Ondřeje Foldyny: Tahle odveta proti Krnovu pro nás byla už pouhou povinností a jelikož jsme věděli co od nich čekat z pátečního zápasu v Krnově tak i přes nepovedený začátek jsme zápas ovládli a  potvrdili si první místo v tabulce a teď hurá na Mohelnici.

Muži to dokázali! Vyhráli ligu a budou bojovat v play-up. V prvním kole je čeká Mohelnice, se kterou se utkali již v rámci předsezónní přípravy. Začínáme od nuly! Dorazte naše muže podpořit již tuto sobotu a neděli na domácí halu Spartak.