A-TÝM NA TŘINEC NESTAČIL

K poslednímu zápasu roku 2021 odcestoval mužský A-tým do dalekého Třince. Nesplněným cílem bylo udržení 3. místa v tabulce před vánoční přestávkou. Muži prohráli 9:5 a podruhé v sezóně zůstali bez bodu.

Čtvrtá adventní neděle byla pro přerovské muže ve znamení výjezdu do dalekého Třince. Tamní klub slavil tímto zápasem 10. výročí vzniku a na zápas tak zavítalo 159 diváků. Divácká kulisa pomohla domácím přerovský celek přetlačit 9:5. Za přerovský A-tým nastoupil po čtyřech letech Radim Klimecký, který v minulých sezónách působil v Hranicích, hrajících Národní ligu a v letošní sezoně nastupuje za přerovský B-tým. Branky Přerova vstřelili: Lukáš Raška (2x), Radim Klimecký, Maxim Šefčík a Tobiáš Pavliš.

Průběh zápasu: První branku zápasu vstřelil tým Přerova. Jenže poslední tříminutovkou první třetiny domácí Třinec vývoj zápasu otočil. Během tří minut vstřelil tři branky a do šaten se tak šlo za stavu 3:1 pro domácí. Na začátku druhé třetiny snížil na 2:3 navrátilec Radim Klimecký. Třinci se však ještě během první poloviny druhé třetiny podařilo odskočit na rozdíl tří branek. Přerovu se pak podařilo ještě dotáhnout na 4:5. Následující 4 branky padaly pouze za záda přerovského gólmana. Na konečných 5:9 redukoval skóre dvě vteřiny před koncem Pavliš.

Sestava: Lanča, Raška V. - Pavliš, Porvol, Ševčík, Bělaška, Šefčík, Raška L., Filka, Kavka, Klimecký, Kubalík, Kowalik, Foldyna, Pospíšilík, Váhala, Šamořil, Hrabica

Komentář Tobiáše Pavliše: Zápas proti jednomu z nejsilnějších soupeřů letošního ročníku popohnaný o oslavu výročí klubu nesl velká očekávání. Do zápasu jsme vstoupili skvěle, vytvořili si velké šance, které se nám však nepovedlo zužitkovat. Až po půlce první třetiny jsme vstřelili zaslouženou branku. Bohužel závěrečná 3-minutovka této třetiny byla trestuhodná, soupeř vstřelil 3 branky po našich chybách v obraně a do šaten se šlo za stavu 1:3. Druhá třetina byla velice vyrovnaná. Aktivně hrající Třinec však dokázal trestat naše chyby v rozehrávce. My jsme však pokračovali v dobré hře a dostali se na dostřel.Ve třetí třetině už jsme se snažili marně dotáhnout skóre a ze hry Va Bang jsme obdrželi další branky. Celkové skóre 5:9 je pro nás trochu kruté, ale během Vánoc dopilujeme nedostatky a vrátíme se silnější.

Přerov tak podruhé v sezóně nezískal ze zápasu ani bod a opustil 3. příčku tabulky. Momentálně je čeká vánoční přestávka strávená na 5. místě tabulky Divize E. V prvním zápase roku 2022 vyzvou na domácí palubovce lídra tabulky z Orlové. Přerovské áčko můžete přijít podpořit v sobotu 8.1.2022 od 17:00 na domácí halu Spartak.