A-TÝM PORAZIL FRENŠTÁT A POSUNUL SE NA 5. PŘÍČKU

V sobotu odehrál mužský A-tým svůj další zápas. Tentokrát ho čekalo utkání s předposledním týmem tabulky, Frenštátem pod Radhoštěm. Muži chtěli navázat na poslední výhru s Domaslavicemi a to se jim povedlo. Přerovský celek porazil Frenštát 7:4.

Muži A šli do zápasu s Frenštátem značně oslabení z důvodu četných absencí. Pouze 11 hráčů do pole včetně Bibra a Zavadila z B-týmu. Nakonec se mužům podařilo ze zápasu vytěžit 3 body po výhře 7:4. Za Přerov se prosadili Kowalik (3x), Bělaška (2x), Raška L. a Kubalík.

Průběh zápasu: Začátek zápasu byl ve znamení vyloučení. Dvě oslabení hrál Frenštát, ani jednu přesilovku však Přerov nevyužil. Následovalo vyloučení domácího Hrabici, které paradoxně využil Přerov. V oslabení se prosadil Ondřej Kowalik po nahrávce Lukáše Rašky. Vedení Přerova však trvalo pouze 40 sekund, jelikož 10 vteřin po navrátu Hrabici z trestné lavice se prosadil tým Frenštátu. Už to vypadalo, že do šaten se půjde za vyrovnaného stavu, jenže Lukáš Raška byl proti a v čase 19:59 získal pro Přerov těsné vedení 2:1 a psychologický gól do šatny. První desetiminutovka druhé třetiny patřila domácím, během které odskočili soupeři na rozdíl 4 branek. Branku na 3:1 vstřelil po asistenci Pavliše Ondřej Kowalik, který následně nahrál na dvě branky Michalovi Bělaškovi. V polovině zápasu snížil Frenštát na 2:5 z trestného střílení. Minutu nato přidal Frenštát další gól, stav 5:3. Po chvíli Přerov svůj náskok znovu zvýšil z hole kapitána Kubalíka. Svůj premiérový bod si připsal Jakub Zavadil. Po dvou třetinách tak Přerov vedl 6:3. V poslední třetině se jako první v čase 50:28 prosadil hostující tým a snížil vedení Přerova na 6:4. Poslední branku zápasu vstřelil v čase 53:20 Ondřej Kowalik, který tak završil hattrick. Přerov tak porazil tým Frenštátu pod Radhoštěm 7:4.

SESTAVA: Lanča, Raška V. - Pavliš, Filka, Šefčík, Bělaška, Kowalik, Pospíšilík, Raška L., Kubalík, Hrabica, Zavadil, Bibr

Komentář Ondřeje Kowalika: Do zápasu jsme vstoupili na dvě formace. Před zápasem jsme si řekli, co chceme hrát, a to se nám po většinu zápasu dařilo. Chtěli jsme být na míčku a určovat tempo zápasu. První třetina byla z naši strany nervózní, druhá formace hrála trošku v jiném složení než se předpokládalo, a tak chvíli trvalo než si sednou. Do druhé třetiny jsme vstoupili aktivně a navýšili náskok o 4 góly. Soupeř snížil do přestávky a rázem se šlo do třetí třetiny za stavu 6:3. V šatně ale panovala dobrá nálada a to určilo i průběh třetí třetiny, kdy jsme ji dohráli na míčku. Na závěr bych chtěl poděkovat klukům z Béčka, na poslední chvíli nám šli pomoct a byli součástí důležité výhry.

Divizní áčko má na svém kontě momentálně 15 bodů a nachází se na 5. místě tabulky. Navíc má ještě 2 zápasy k dobru. Nyní je čeká těžký zápas s druhou Olomoucí, se kterou se utká v neděli 21.11. od 17:00 na olomoucké Čajkaréně. Týden nato je čeká domácí utkání s Uničovem, který se momentálně nachází pouze o příčku níž než Přerov.