A-TÝM SI PORADIL S UNIČOVEM

Poslední listopadovou neděli odehráli muži A další domácí zápas. Tentokrát je čekal nevyzpytatelný Uničov. Přerovský tým však chtěl navázat na výhru s Olomoucí a potvrdit roli papírového favorita. To se jim povedlo a po výhře 11:4 si připsali další 3 body do tabulky Divize E.

V rámci 11. kola Divize E přicestoval do Přerova tým Uničova. Zápasy s Uničovem bývají vždy všelijaké. Tentokrát však náš A-tým získal po výhře 11:4 plný počet bodů bez větších obtíží. Za Přerov se prosadili Bělaška (2x), Hrabica (2x), Kowalik (2x), Ševčík, Gavaller, Pavliš, Raška a Váhala.

Průběh zápasu: První branku zápasu vstřelil v čase 3:25 hostující Uničov, to však v zápase bylo poprvé a naposled, kdy domácí Přerov prohrával. Vedení Uničova netrvalo příliš dlouho. V čase 4:02 srovnal Noel Gavaller a zhruba minutu a půl nato dostal Přerov do vedení Bělaška. Na 3:1 zvýšil v čase 13:24 svým druhým gólem Michal Bělaška. Dvoubrankové vedení však Přerovu vydrželo pouhých 10 vteřin, když hosté snížili. Do konce první periody jsem již branku neviděli a do šaten se tak šlo za stavu 3:2. Druhá třetina patřila Přerovu. Za domácí se prosadili Ševčík, Kowalik a Hrabica. Naopak Uničovu se v této třetině branku vstřelit nepodařilo. Po dvou třetinách tak bylo skóre 6:2 ve prospěch Přerova. První branku ve třetí třetině vstřelil tým z Uničova a stáhl náskok domácích na 3 góly. Čtyřbrankové vedení však Přerovu vrátil svou druhou brankou v zápase Michal Hrabica. Následující dvě branky padly opět do sítě Uničova, když se prosadili Pavliš a Váhala. V čase 57:57 se ještě Uničovu podařilo snížit na 9:4. Přerov však chtěl za každou cenu vstřelit 10 branek a to se i povedlo. Během posledních dvou minut se Přerovu podařilo přidat ještě dvě branky. Naši muži tak porazili Uničov 11:4.

Sestava: Raška V., Lanča - Pavliš, Porvol, Ševčík, Bělaška, Šefčík, Raška L., Filka, Kavka, Kubalík, Kowalik, Foldyna, Pospíšilík, Váhala, Šamořil, Gavaller, Hrabica

Komentář kapitána Matěje Ševčíka: Do zápasu jsme vstupovali jako papíroví favorité, což jsme ale nebrali nijak vážně, zvlášť po zápasu s Olomoucí minulý týden. Z mého pohledu byla první třetina velmi vyrovnaná, oba týmy trápila koncovka a do šatny jsme odcházeli za stavu 3:2 pro nás. Do zbytku zápasu jsme chtěli přidat hlavně víc energie, a to jak na hřišti, tak i na střídačce a výsledek šel poznat. Postupně jsme zvyšovali tlak a góly začaly padat. Potvrdili jsme tak roli favorita a posunuli se kousek dál k našemu letošnímu cíli. Na závěr bych chtěl něco vzkázat Ondrovi Kowalikovi za ten poslední gól .... "Ty Magore!"

Mužský A-tým tak získal další tři body do tabulky a stále se nachází na čtvrtém místě se stejným počtem bodů jako druhá Olomouc či třetí Třinec. Následující víkend jej čeká zápas ve Vsetíně, kde se pokusí pokračovat v úspěšné sérii. Týden nato čeká muže domácí derby s Prostějovem.