CESTA POHÁREM PRO PŘEROV KONČÍ

Muži odehráli netradičně ve středu 22.9. utkání 4. kola Poháru Českého florbalu proti prvoligové FBC Letka. I přes velkou snahu a poměrně dobrý výkon Přerov nakonec podlehl týmu Letky 3:7. Pohárová cesta po náš tým tedy končí.

Po dlouhé době se v Přerově ukázal tým z první ligy. Mladý tým Přerova se však za svůj výkon rozhodně nemusí stydět. I přes prohru 7:3 ukázali, že i s takovým soupeřem zvládnou odehrát slušný zápas. Pro náš tým je to především skvělá zkušenost. Navíc je přišlo podpořit téměř 120 fanoušků a za to jim moc děkujeme. Za Přerov se prosadil Lukáš Raška, Noel Gavaller a Matěj Ševčík. Hráčem utkání za Přerov se stal brankář Pavel Ceh, který svému týmu velmi pomohl.

Průběh zápasu: První gól zápasu padl již po necelých čtyřech minutách, kdy Letka využila přesilovku. Hostující celek přidal během první třetiny ještě 2 branky. Přerovu se však na konci třetiny povedlo snížit na 1:3, kdy se prosadil v 5-ti minutové přesilovce Lukáš Raška. Druhá třetina patřila hostům. Za zády brankáře Ceha skončila střela hostujícího Blany. Smolný gól na 1:5 padl pouhých 6 vteřin před koncem druhé třetiny, daň za nezkušenost. Vyrovnaná třetí třetina skončila stavem 2:2 a v součtu tedy Přerov podlehl Letce 3:7.

SESTAVA: Lanča, Ceh, Pospíšilík, Porvol, Pavliš, Šefčík, Bělaška, Kavka, Kubalík, Ševčík, Hrabica, Váhala, Raška L., Šamořil, Gavaller, Kowalik, Filka, Foldyna, Brauner

Komentář Pavla Ceha: Pro náš mladý tým skvělá zkušenost. Myslím, že se nemáme za co stydět, naši kluci tomu dali všechno. Teď se jdeme soustředit pouze na ligu. Jsme rádi, že jsme se v poháru dostali až k takovému soupeři, jako je Letka. Přejeme hodně štěstí proti Vítkovicím.

Přerovský tým se tak může plně soustředit na Divizi, kde chtějí atakovat nejvyšší příčky. Hned v sobotu od 15:30 je čeká těžký zápas v Prostějově. Na domácí palubovce se mužský A-tým představí v neděli 3.10. proti Třinci.