VikingsFBC Přerov
6:7 sam. náj.(3:2,2:3,1:1)
so 21. 1. 2023 19:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 18. kolo

Další výhra po nájezdech! Muži porazili Kopřivnici.

V sobotu odcestoval mužský A-tým k dalšímu zápasu s týmem z horní části tabulky. Tentokrát se jednalo o třetí Kopřivnici. Vyrovnané utkání skončilo nakonec lépe pro Přerov, když zvítězil 7:6 po samostatných nájezdech.

Muže čekal další zápas proti týmu z horní části tabulky Národní ligy. Tentokrát je čekalo utkání s aktuálně třetím týmem tabulky - FBC Vikings Kopřivnice. Vyrovnaný a kvalitní zápas skončil pro Přerov ziskem dvou bodů. Za Přerov se prosadili Kaďorek (2x), Budník, Ševčík, Hořecký, Šefčík, Kowalik.

Průběh zápasu: Zápas začal ve vysokém tempu, jak se dalo vzhledem k hernímu stylu oboz mužstev očekávat. První branka zápasu padla v polovině první třetiny. Jako úspěšný střelec se do zápisu zapsal přerovský Lukáš Kaďorek. O tři minuty později Přerov dokonce navýšil svůj náskok na rozdíl dvou branek po trefě Tomáše Hořeckého. Domácí však zvládli velmi rychle zareagovat. V čase 13:43 snížili na 1:2. O necelou minutu později se pak domácím podařilo vyrovnat. Za dalších 28 sekund se domácí dokonce dostali do vedení 3:2. Pro Přerov se tak jednalo o velmi krušné dvě minuty. Hostující Přerov měl však skvělý vstup do druhé části, když se již po 22 sekundách radoval Maxim Šefčík a skóre tak bylo opět vyrovnané. Bohužel pro Přerov vyrovnaný stav netrval příliš dlouho, jelikož si v čase 23:06 vzala Kopřivnice své vedení zpět. V polovině druhé třetiny vstřelil vyrovnávací branku Přerova po individuální akci Matěj Ševčík. Dvě minuty nato však Kopřivnice opět zareagovala střelou mezi tři tyče. Tentokrát se však blesková reakce povedla také Přerovu. V čase 33:37 se mezi střelce zapsal také Adam Budník. V následujících minutách druhé třetiny pak obě mužstva hrála ve vysokém tempu, ale branku jsme již neviděli. Do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu 5:5. Třetí třetina začala lépe pro Přerov, jelikož byl v čase 41:26 vyloučen hráč domácích a Přerov tak dostal příležitost v podobě přesilové hry. V čase 43:13 využil početní výhodu Lukáš Kaďorek a přidal svou druhou branku v zápase. Několik šancí na obou stranách, hra ve vysokém tempu a důraz vyústilo v první vyloučení také na straně Přerova. Své oslabení však Přerov dokázal ubránit. Dvě minuty před koncem využili domácí možnost timeoutu a následovala jejich hra v šesti. Pro Přerov velmi známá situace z posledních zápasů. Bohužel ani tentokrát nedokázal Přerov dotáhnout zápas do vítězného konce. Kopřivnice vyrovnala pouhých 26 sekund před koncem základní hrací doby. Zápas tak šel do prodloužení. Oba týmy si připsali jednu střelu na bránu, ani jedna však v brance neskončila. Následovala tak opět dovednostní soutěž, ve které se prosadil Ondřej Kowalik a Lukáš Kaďorek. Hráči Kopřivnice však byli taktéž dvakrát úspěšní. Rozhodující nájezd proměnil Ondřej Kowalik. Muži tak zvítězili nad Kopřivnicí 7:6 po nájezdech.

Komentář Lukáše Kaďorka: Do Kopřivnice jsme jeli s určitým respektem k soupeři, který okupuje top 3 a ještě nikdo tam nezvítězil za 3 body. Ale zároveň odhodlání získat potřebné body v boji o play off. Již od začátku utkání domácí ukazovali svou fyzickou připravenost a byli hodně silní na míčků, naštěstí my jsme byli hodně kompaktní a vyráželi jsme do slibných brejků. Dva takové jsme dokázali využít a dostali se do dvoubrankového vedení.... Bohužel pro nás Kopřivnice během 82 vteřin dokázala utkání otočit ve svůj prospěch… Ve druhé třetině jsme dokázali vždy srovnat, když se Kopřivnice dokázala prosadit. Ve třetí třetině jsme hráli první přesilovku a šli tak opět do vedení, které jsme dokázali držet až do poslední minuty. Bohužel již po 3. v řadě jsme inkasovali v poslední minutě. Utkání došlo až do prodloužení a k samostatným nájezdům, kdy jsme díky 2 proměněným nájezdům Kowiho a výborně chytajícímu Faltusovi v této loterii zvítězili a připsali jsme si důležité dva body. Super výkon celého týmu, myslím si že si dokazujeme že můžeme hrát s každým... Již v sobotu nás čeká přímý souboj o osmé místo. Věřím, že nás přijde podpořit spousta našich fanoušků a my zvítězíme.

Muži tak získali další dva body do tabulky. V lednu obrali o body hned tři týmy z horních pater tabulky a nadále pokračují v boji o pozice zajišťující účast v play-off. Nyní je čeká přímý veledůležitý souboj o 8. místo s 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm, se kterým mají muži shodně 22 bodů. Přijďte naše muže podpořit již tuto sobotu od 17:45 na domácí halu Start.