DERBY PRO PŘEROV!

Mužský A-tým odehrál v neděli další zápas. A zápas to byl z kategorie "třaskavý". Domácí Olomouc mocně posílená o hráče z celé republiky vyzvala naše mladíky, kteří se pokusili o překvapení. V napínavém zápase, který se hrál doslova nahoru-dolů, zvítězil nejtěsnějším rozdílem tým Přerova.

Zápasy v Olomouci jsou vždy těžké. Olomouc si jako každou z posledních sezón dala jediný cíl, a to postup z Divize. I proto neustále posiluje. Naopak Přerov sází na odchovance a momentálně řešil spíše opačné problémy, tedy zranění či nemoci. Každopádně do Olomouce již odcestoval tým defacto v plné síle. V posledním vzájemném souboji prohrál Přerov vysoko 12:3. Tentokrát však byl o něco lepším týmem a zvítězil zaslouženě 6:5. Na obou stranách předváděli skvělé zákroky oba brankáři. Za Přerov se prosadili Ševčík (2x), Šefčík, Bělaška, Hrabica, Kowalik.

Průběh zápasu: První branku zápasu vstřelil v polovině první třetiny domácí tým Olomouce a dostal se do vedení 1:0. To však bylo naposledy, kdy byl domácí celek ve vedení. Přesně 5 minut nato totiž srovnal Matěj Ševčík, když uklízel do prázdné branky po přihrávce Lukáše Rašky. Do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu 1:1. Již po 2 a půl minutách druhé třetiny se Přerov dostal poprvé v zápase do vedení. Branku vstřelil Ondřej Kowalik. Do dvoubrankového vedení poslal náš tým svým druhým gólem v zápase kapitán Matěj Ševčík. Na tento gól zareagovala Olomouc, která na pár minut zatlačila přerovský celek a během 2 minut srovnala na 3:3. Vyrovnaný stav však netrval příliš dlouho, jelikož za Přerov se v přesilovce prosadil krásnou střelou z půlky hřiště Michal Bělaška a naši muži šli tak znovu do vedení. Po dvou třetinách tak vedl Přerov nad Olomoucí 4:3. V poslední třetině padl první gól až v čase 50:35, kdy se prosadil tým Olomouce. Stav 4:4 ale trval pouhých 22 sekund, kdy Přerovu vrátil vedení Maxim Šefčík. Olomouc zase oživila naděje, když srovnala po 59 sekundách na 5:5. Jenže Přerovu se v tomto zápase vyrovnaný stav prostě nelíbil a tak vstřelil rozhodující gól v čase 53:33 Michal Hrabica a zajistil Přerovu důležité 3 body. Přerovský celek porazil “favorita” z Olomouce 6:5.

SESTAVA: Ceh, Lanča - Pavliš, Porvol, Šefčík, Bělaška, Kowalik, Raška L., Filka, Ševčík, Kubalík, Foldyna, Pospíšilík, Šamořil, Hrabica

Komentář brankáře Pavla Ceha: I přes to, že jsem si v první třetině poranil koleno, tak jsem si zápas opravdu užíval. Do zápasu jsme šli s tím, že v roli jasného favorita budou domácí. Olomouc má momentálně nejsilnější kádr v divizi, za mě kádr pomalu na první ligu, avšak v kolektivním sportu za mě není jediné měřítko pouze herní stránka. V šatně jsme si řekli, že nemáme co ztratit a že to Olomouci určitě nedáme zadarmo. Zápas mohl dopadnout jakkoliv, šance byly na obou stranách, avšak rozhodujícím faktorem byla naše soudržnost, bojovnost,obětavost a hlavně máme tým postavený na vlastních odchovancích, kteří vědí, pro jaké město hrají. Koho ale musím vychválit, je brankář Olomouce. Ten chytal opravdu fantasticky. Nesmíme ale usnout na vavřínech, letos je liga opravdu vyrovnaná a to, že jsme porazili Olomouc chutná sice skvěle, ale furt nejsme ještě ani v půlce sezony.

Naši muži se díky výhře nad favorizovanou Olomoucí posunuli na čtvrté místo tabulky. Mají stejný počet bodů jako druhá Olomouc či třetí Třinec, ale k tomu mají ještě 2 zápasy k dobru (odložené utkání s Krnovem a Šumperkem). Již tuto neděli je čeká další utkání, a to s 8. Uničovem na domácí palubovce. Zápas začíná od 17:00 a přerovský celek se pokusí získat další body do tabulky a útočit tak na nejvyšší příčky naší Divize.