HraniceFBC Přerov
4:6(0:1,1:1,3:4)
ne 8. 10. 2023 17:00 @ SC NAPARIA Hranice na Moravě, Národní liga, 5. kolo

Derby pro Přerov! Muži porazili Hranice.

Netradičně v neděli odcestoval mužský A-tým k venkovnímu utkání do nedalekých Hranic. Po výhře 6:4 si muži připsali další tři body do tabulky.

Hranice si v letošní sezóně připsali jednu výhru a jednu výhru v prodloužení. I přes dramatický závěr utkání si však muži došli pro kýžené tři body. Za Přerov se prosadili Matěj Ševčík (2x), Adam Zoubek (2x), František Šamořil a Michal Hrabica.

Průběh zápasu: Vstup do utkání vyšel lépe hostujícímu týmu Přerova. Již po necelých třech minutách šel Přerov do vedení po gólu Františka Šamořila. Tlak byl sice více vyvíjen na branku domácích, avšak gólovou radost hráčů Přerova to nepřineslo. V závěru první třetiny pak byl vyloučen Tobiáš Pavliš a v úvodu druhé části tak čekala hráče Přerova hra v oslabení. Ta však zůstala nevyužitá. Druhá perioda přinesla pár šancí na obou stranách. Ke kvalitnímu florbalovému výkonu to však mělo z obou stran daleko. Na branku si tak diváci museli počkat až na závěr druhé části. Na 2:0 zvýšil ve prospěch Přerova Matěj Ševčík 52 sekund před koncem třetiny. Gólová radost však Přerovu dlouho nevydržela. Jelikož v čase 39:30 snížili domácí opět na rozdíl jediné branky. Do šaten se tak šlo za stavu 2:1 pro Přerov. V úvodu poslední části dostali hráči Přerova příležitost přesilové hry díky dvěma vyloučením domácích v rozmezí necelých 90 sekund. Přesilovku 5 na 3 sice nevyužili, ale půl minuty po konci prvního trestu zvýšil náskok Přerova na 3:1 Adam Zoubek, který zanedlouho přidal druhou branku v zápase a Přerovu tak získal tříbrankový náskok. Hranicím se však podařilo utkání opět zdramatizovat a snížit na rozdíl jediné branky. Necelé tři minuty před koncem vrátil Přerovu dvoubrankové vedení Michal Hrabica, na který domácí zareagovali oddechovým časem a následnou hrou v šesti. To se jim vyplatilo a na světelné tabuli svítilo skóre 5:4 pro Přerov. V závěru utkání jsme viděli vyloučení na obou stranách. Definitivní gólovou tečku zápasu vstřelil Matěj Ševčík čtyři vteřiny před závěrečnou sirénou a zajistil tak Přerovu výhru 6:4.

Komentář Adama Zoubka: Utkání bylo takové, jaké jsem čekal, soupeř nehrál aktivně a čekal na naše chyby. První 2 třetiny to z naší strany nebyl úplně nejlepší florbal, mohl nás nakopnout druhý gól na konci 2. třetiny, ale hned rázem jsme inkasovali a zase nás to srazilo tam, kde jsme byli. Nakonec se zápas zlomil na začátku 3.třetiny díky vyloučením soupeře a udělali jsme si třígólový polštář. Konec zas nervy jak cyp, ale to tak bude vždycky.

Komentář domácích Kořený Michal (Trenér): Florbal neměl moc kvalitu. Spíš to bylo utrpení. Ve třetí třetině jsme konečně proměnili pár šancí, ale málem jsme si pak nechali vzít vyhraný zápas. Jsem rád za tři body a děkuji soupeři za utkání... Tohle kluzistě je ostuda pořadatele, příště zavolejte, přijdu to osobně vytřít...

Komentář hostů Dadej Petr (Trenér): Zápasy rozhodují třetí třetiny a tu dnes vyhrál soupeř. Děkujeme soupeři, rozhodčím a divákům!

Mužský A-tým se tak aktuálně nachází na třetím místě tabulky Národní ligy. Shodně s druhou Kopřivnicí má 12 bodů a na první Petrovice ztrácí dva body. Na čtvrté Torpedo Havířov pak mají náskok čtyř bodů. Následující utkání sehrají muži na domácí palubovce proti aktuálně pátému Slovanu Havířov, který na Přerov ztrácí pět bodů. Přijďte muže podpořit v boji o další body v sobotu od 17:45 na domácí halu Start.