Související zápasy

FBC Přerov

Dorostenci drží po základní části třetí místo

Dorostenci odehráli poslední čtyři kola základní části druhé ligy dorostenců. V půlce února odehráli dva zápasy v Olomouci, kde se utkali s Mohelnicí a Droždínem. Ke zbývajícím dvěma utkáním odcestovali na začátku března do Mohelnice, kde na ně čekal soupeř z Prostějova a Olomouce. Klukům se podařilo z těchto 12-ti možných bodů vybojovat 9, čímž si upevnili průběžné třetí místo zajišťující postup do nadstavby této ligy.

Přerov - Mohelnice 2:6

Tento zápas se nám vůbec nepovedl. Do Olomouce jsme odcestovali bez klíčových hráčů Čajánka, Zbránka a Zavadila. Zápas rozhodla první třetina, ve které nám soupeř utekl na rozdíl tří branek. I přes zlepšenou hru ve zbývajících dvou třetinách si soupeř náskok z první třetiny zkušeně pohlídal a zaslouženě vyhrál.

Přerov - Droždín 5:0

Druhý zápas byla povinnost. Soupeř se zabednil na své půlce a vyčkával na jakoukoliv chybu, kterou náš tým udělá. V zápase nás trápilo hlavně zakončení, avšak povinné tři body jsme vybojovali a vyhlíželi jsme konec základní části v Mohelnici.

Přerov - Prostějov 9:1

Naprosto jiné kafe oproti zápasům v Olomouci. K zápasům odjíždíme téměř v plné síle v podobě 17-ti hráčů do pole a 2 brankářů. První třetinu jsme vyhráli 1:0, avšak hráli jsme dobře na míčku a soupeře k ničemu nepouštěli. Od druhé třetiny už nám to začalo padat, činila se převážně první lajna Antoniazi - Čajánek - Macháček, která se postarala o pět branek. Pro Macháčka se jednalo o vůbec první florbalové utkání, ve kterém posbíral hned dva body. Zápas jsme si až do konce pohlídali a zaslouženě zvítězili.

Přerov - Olomouc B 5:2

Proti rezervě Olomouce, kde nastupují i hráči se zkušenostmi z první ligy jsem nechtěli za žádnou cenu podcenit. Měli jsme skvělý nástup do utkání, první třetinu jsme vyhráli 2:0. Druhá třetina probíhala v podobném duchu, Olomouc měla lehce lepší vstup do této fáze, když dokázala snížit. Odpověděli jsme ale dvěma přesnými zásahy. S tříbrankovým náskokem jsme šli do poslední části, kde jsme si zápas už pohlídali. V zápase jsme měli skvělé reakce a to převážně do obranné fáze, což jsme v předchozích zápasech s lepšími soupeři postrádali. Tak doufáme, že tímto výkonem navážeme i na další zápasy v nadstavbové části.

Dorostenci mají momentálně čtyřbodový náskok na čtvrté Hranice. Poslední čtyři zápasy sezóny odehrajeme s týmy z TOP 5 - Mohelnice, Uničov, Hranice a Olomouc B.

Sestava: Eliáš, Dulovec R. - Bittner, Zavadil, Dulovec T., Coufal, Chupáč, Spáčil, Antoniazi, Čajánek, Macháček, Jurda, Alexa, Pospíšilík, Oulehla, Majar, Zbránek, Vrána, Buksa