Související zápasy

FBC Přerov

Dorostenci končí třetí

Poslední dva zápasy ligové sezóny odehrál tým dorostenců v Mohelnici, kde se utkal s domácím výběrem a Hranicemi. Již před těmito zápasy bylo jasné, že skončíme na třetím místě a tak nám převážně v úvodu prvního zápasu chyběla možná motivace a hlad po bodech, což nás stálo možnost na lepší bodový zisk.

Přerov - Mohelnice 3:7

Začátek zápasu se nám hrubě nepovedl. V první třetině inkasujeme 4 branky, nejsme v zápase fyzicky, ani psychicky. O druhé třetiny se hraje vyrovnaná partie, třetinu vyhráváme 3:1. Bohužel jsme jaloví v zakončení, naopak soupeř trestá téměř každou střelou. Výsledek krutý, úplně neodpovídá, ale ze zápasu si bereme jen to pozitivní.

Přerov - Mohelnice 6:4

S Hranicemi jsme hráli dobře. Soupeř nás trestal, protože jsme mu prostě míček namazali, jinak byl zápas spíše v naší režii. Po dvou třetinách jsme vedli 5:1, ke konci třetí třetiny udělali ze zápasu drama, ale poslední zápas sezóny jsme i tak dotáhli do vítězného konce.

Komentář trenéra Pavla Ceha: V sezóně naskočilo za dorostence 23 hráčů do pole a 3 brankáři. O konkurenci v týmu tedy nebylo pochyb a hráče to naopak herně posouvalo. Oproti minulým sezónám, kde stál tým převážně na individualitách, byl ten letošní výběr dorostenců postaven na třech vyrovnaných pětkách, kde o výsledku mohl rozhodnout naprosto kdokoliv. Pracovali jsme hodně na návycích ve hře, kluci se postupně posouvali jak v návycích při rozehrávce, či v útočném pásmu. Začali jsme už více do detailů řešit i přesilové hry, nebo taky mnou oblíbené standardní situace. Jsou to všechno základy hry, kterou se prezentuje i naše mužské Áčko. Proto vše děláme tak, aby tam byla nějaká posloupnost, aby kluci měli v budoucnu jednodušší přechod do mužů a nebyli pro ně určitě herní věci úplnou novinkou. Všem hráčům tedy děkuji za skvělou sezónu, která je jak po herní, tak i taktické stránce určitě posunula. Aktivním rodičům naopak děkuji za jejich podporu, ať už s dopravou, či hlasivkami na tribuně.

Sestava dorostenců v letošní sezóně: Nezmeškal, Eliáš, Dulovec R. - Zavadil, Coufal, Chupáč, Spáčil, Dulovec T., Bittner, Brauner, Čajánek, Antoniazi, Macháček, Buksa, Cáb, Zbránek, Zbořil, Zelinka, Kapustka, Pospíšilík, Jurda J., Majar, Alexa, Ondrůšek, Oulehla, Vrána