Související zápasy

FBC Přerov

Dorostenci zakončili sezonu v první lize

Po třech letech ve druhé lize dorostenců se Přerov prezentoval v nejvyšší dorostenecké soutěži, kde se utkával s nejlepšími týmy z Olomouckého, Moravskoslezského, Zlínského a Jihomoravského kraje. Spousta naježděných kilometrů, avšak s cílem, který byl splněn - zahrát si kvalitní zápasy. Cesta dorostenců sice skončila v prvním kole na holích brněnského Hattricku, celkově se sezóna ale musí hodnotit pozitivně. I přes to, že sestava byla složena téměř z půlky ze starších žáků, odehráli kluci během sezóny spoustu vyrovnaných zápasů. Věříme, že získané zkušenosti z této soutěže zúročí hráči ve svém budoucím florbalovém růstu.

Poslední zápasy základní části jsme odehráli v Havířově. V úvodním zápase proti Šternberku, kde jsme byli sice florbalovější a vytvořili jsme si hromadu šancí, jsme zápas nedokázali vyhrát v základní hrací době. V nájezdech jsme však už byli úspěšnější a došli si pro výhru 3:2.

Proti Torpedu jsme letos odehráli vyrovnaná klání, i přes to, že soupeř byl v určitých aspektech hry vyspělejší. Tento zápas patřil asi k nejvyrovnanějším ze všech vzájemných utkáních v sezóně. Soupeř si vytvořil spoustu nebezpečných šancí, které ale skvěle likvidoval Eliáš. Z naší strany jsme měli více střeleckých příležitosti než v předchozích vzájemných zápasech, avšak furt pracujeme na zakončení z nebezpečných prostor, což se v tomto zápasu moc nedařilo. Hodně šancí jsme zahazovali zakončením od mantinelu, což už je na této úrovni, dá se říci odevzdání míčku soupeři. I když se zápas schyloval do nájezdů, soupeř v poslední minutě rozhodl - 3:2.

Proti Třinci jsme zvládli skvěle první půlku zápasu a dostali se do dvoubrankového vedení. Od půlky zápasu se začal zápas vyrovnávat a soupeř nám začal zatápět. Na začátku třetí třetiny jsme zahodili několik tutovek, soupeř nás na druhé straně potrestal dvěmi slepenými brankami a otočil zápas ve svůj prospěch. Naštěstí se nám podařilo brzy zápas opět vyrovnat a dostat zápas do nájezdů, které nám letos prostě jdou - 6:5.

Poslední zápas základní části proti havířovskému Slovanu jsme si takto asi nepředstavovali. Soupeř byl v zápase hladovější po výhře. Za to my jsme měli nohy položené v betonu, podobně na tom byli i naše ruce. Nějakou váhu na tom měla i krátká přestávka, kdy jsme hráli dva zápasy po sobě, ale na to se úplně vymlouvat nemůžeme. I přes to, že soupeř měl náskok tří branek, podařilo se nám zápas ještě zdramatizovat. Na výhru to ale tentokrát nestačilo - 3:4.

V play-off na nás čekal brněnský Hattrick. V úvodním zápase na domácím hřišti jsme s tímto kvalitním soupeřem uhráli sympatickou remízu. Soupeř sice nepřijel v TOP sestavě, ale kvalita na jeho straně byla znát. Zápas jsme mohli dotáhnout i do vítězného konce. Mrzet nás však mohla inkasovaná branka ve vlastní přesilovce, která dala za zápasem tečku v podobě remízy 4:4.

Druhý zápas se odehrál v Brně a byl to naprosto jiná šálek kafe. Hattrick v plné síle, kde nám rozdílným výkonem zatápěla jeho první lajna. I přes to jsme s Hattrickem drželi po dvě třetiny krok na rozdíl jedné branky. Soupeř se ve třetí třetině dostal do herní pohody, kdy nám odskočil na rozdíl tří branek a dotáhl zápas do výhry 8:2.