DRUHÁ PROHRA V ŘADĚ

V neděli odehráli muži další ligový zápas na domácí palubovce. Tentokrát vyzvali tým ze Zlína. Mladý tým Přerova momentálně prochází určitou krizí, to se na výkonu podepsalo. Zvláštní zápas, ve kterém ani jeden z týmů nic moc neukázal, mohl dopadnout opravdu jakkoliv. Nakonec se ze dvou bodů po výhře v prodloužení radovali hráči Zlína.

Výkon našich mužů byl poněkud ospalý, jakoby se jim nedařilo dostat do tempa. Přerovu se občas podařilo po delší dobu držet míček, naopak Zlín těžil z rychlých brejků. Stav 7:7 po třech třetinách byl tak asi odpovídající. Zlín pak v prodloužení dal vítěznou branku a v Přerově tak zůstává pouze bod. Za Přerov se prosadili Kowalik, L. Raška (2x), Ševčík, Šefčík, Pavliš a Hrabica.

Průběh zápasu: Již po minutě a 7 sekundách prosadil hostující Zlín. Vedení Zlína však netrvalo příliš dlouho a v čase 3:58 srovnal na 1:1 Michal Hrabica. Přerov úvodní třetinu vyhrál 2:1, když využil přesilovku Lukáš Raška. Stejně jako třetina první začala rychlým gólem i ta druhá. Po necelých 2 minutách srovnal Zlínský celek na 2:2. V polovině zápasu se dostal Přerov znovu do vedení z florbalky Pavliše. Stav 3:2 pro domácí celek však vydržel jen 4 a půl minuty, kdy se znovu došlo ke srovnání skóre. Do třetí třetiny vstoupil lépe domácí celek, když se již po 15 vteřinách prosadil kapitán Matěj Ševčík. Jenže uběhlo dalších 15 vteřin a Lions srovnali na 4:4. S Přerovem to nevypadlo vůbec dobře, jelikož během následujících 3 minut se dostal Zlín do vedení 6:4. V polovině třetí periody snížil svým druhým gólem v zápase Lukáš Raška. 90 vteřin nato, však byl stav zase o dvě branky ve prospěch Zlína. Přerovský celek zkoušel hru bez brankáře, pro někoho možná docela brzy, ale vyplatilo se. V čase 56:52 snížil na 6:7 Maxim Šefčík. Minutu a třičtvrtě do konce třetí třetiny srovnal na 7:7 Ondřej Kowalik a po 14 dnech se na přerovské hale znovu prodlužovalo. Tentokrát však stálo štěstí na straně Zlína a Přerov tak podlehl týmu Zlín Lions 7:8 v prodloužení.

SESTAVA: Ceh, Raška V. - Filka, Váhala, Kubalík, Brauner, Ševčík, Foldyna, Raška L., Pavliš, Bělaška, Šefčík, Kowalik, Pospíšilík, Porvol, Šamořil, Hrabica, Gavaller

Komentář Filipa Braunera: Procházíme si takovou menší krizí. Zápas se Zlínem se nám nepodařil, nedostali jsme se pořádně do tempa. Snad je to ta potřebná facka, abychom navázali na vstup do sezony. Nyní nás čekají dva těžké zápasy na půdě Šumperka a Krnova. Zápas se Zlínem a Orlovou už je za náma. Z těchto zápasů se musíme poučit, ale ne se tím užírat… Už to stejně nezměníme. Musíme se dívat dopředu!

Na muže nyní čekají těžká venkovní utkání. Již tento víkend je čeká zápas v Šumperku, který byl před startem sezony jasným favoritem soutěže, avšak zatím se jim příliš nedaří. Týden nato čeká naše muže další dlouhá cesta, a to do Krnova, který taktéž dlouhodobě patří do top týmů Divize. Momentálně patří Přerovu pátá příčka a je načase zase vyhrávat. Děkujeme všem, kteří nás přišli nejenom na zápas se Zlínem podpořit, stále jsme na začátku, sezona je dlouhá...