108_20220505_110315.jpg

HISTORICKÝ POSTUP - ROZHOVOR S TRENÉREM A-TÝMU PETREM MALINOU

V dalším rozhovoru jsme vyzpovídali trenéra A-týmu Petra Malinu, který stojí za historickým úspěchem. Jaké jsou podle něho 3 zásadní faktory, které stály za úspěchem? Bude se nějak měnit obsazení týmu do další sezóny? Nejen na to odpoví v rozhovoru.

Ahoj Petře, jaké jsou tvé pocity po vybojování historického postupu do Národní ligy. 

Krásné, vítězné. Tohle se nestává každý rok, někdo na to čeká celou kariéru. Takže si to všichni v týmu a klubu užijme! Podobná sezóna byla mou motivací x let zpět, kdy jsem se jako jeden z posledních hráčů okolo generace 86, 87 snažil v Přerově udržet Divizi. Připomenu ale, že mezi lety 2008 a 2012 jsme v Přerově hráli špičku 2. ligy (obdoba současné Národní ligy), tak nevím, zda ten přívlastek “historický” obstojí před touto generací.

Kdybys měl vyjmenovat tři zásadní faktory, které pomohly k postupu… Jaké by to byly?

  • Synergie týmu
  • Upřímnost mezi námi
  • Příprava týmová (data, video), manažerská (servis, přestupy) a od nového roku kondiční

Který zápas v sezóně byl pro tebe nejemotivnější? 

Slzy mi vytryskly jednou a to po výhře v Olomouci. Byl to jediný důležitý zápas sezóny, který jsme odehráli na dvě pětky, celkem na 12 lidí. V té fázi sezóny jsme měli trable - zranění, covid a na trénincích nás týdny nebylo ani do tuctu. I tak jsme bojovali jako lvi jeden za druhého a za naše město. Nejen výhra, ale i námi předvedená hra, mě tam dojala.

Muži odehráli svou zatím nejdelší sezónu. Byla ke konci znát únava?  

Já jako trenér na hřišti neběhám, ale 100% můžu mluvit aspoň o psychické únavě. Na nejnižším bodu jsme myslím byli po pětizápasové sérii s Mohelnicí. Vždyť od ledna jsme každý zápas hráli o krk a po postupu do play-up přišla na řadu bojovná Mohelnice a s ní celkem pět těžkých zápasů. Nestydím se říct, že rychlá (samozřejmě ne záměrná) prohra s Hradcem nám umožnila zase doplnit zásobníky energie a připravit se dobře na baráž. Obecně nám taky pomohlo, že jsme celou sezónu odehráli na tři pětky a že máme mladý tým.

Bude se do příští sezóny nějak měnit obsazení A-týmu? Ať už v realizačním týmu či nějaké posily/odchody? 

Teď sám nevím. Můj tip je, že nijak zásadně ne.

Vzkázal bys něco mladým hráčům klubu? I pro ně je to určitě velká událost a motivace… 

Kluci a holky, v klubu nám jde o váš rozvoj. Bavte se florbalem, užívejte si společné dny s kamarády a snažte se stále být co nejlepší. Tým dospělých je na startu své cesty. Tvoří ho odchovanci klubu, takoví jako jste vy a za pár let budete psát nové kapitoly přerovského florbalu právě vy.

Chtěl bys na závěr vzkázat něco fanouškům? 

Velké díky! Byli jste dalších hnacím prvkem úspěchu a před těmi, co vážili cestu na venkovní utkání, smekám svůj zlatý klobouk.

Díky za rozhovor, ať se daří!