Související zápasy

FBC Přerov
256_20240426_094115.jpg

Junioři ovládli ligu a postupují na Final Four

Předsezonní cíl splněn. Konec základní části se juniorům vyvedl, když zvládli porazit všechny své soupeře, čím si došli nejen pro postup na Final four, ale pro celkové prvenství ve 2.lize juniorů.

Na turnaji v Moravském Berouně jsme odehráli zápasy s Prostějovem a Uničovem. S Prostějovem jsme potvrdili roli favorita. V zápase jsme bojovali spíše s povrchem na místní hale a s vlastní nemohoucností v zakončení. I tak jsem jsme si došli pro výhru 1:7.

Aby Uničov zamíchal kartami v bojích o postup, musel nás za každou cenu porazit. Na zápas jsme se ale dobře nastavili v hlavách, což ukázala první třetina, kterou jsme ovládli v poměru 4:0. Zbytek zápasu jsme odehráli v herní pohodě, zápas ovládli v poměru 8:1 a potvrdili si tak postup na Final four.

V domácí dohrávce se Šternberkem jsme stejně jako s Prostějovem potvrdili roli favorita a bez obtíží zápas vyhráli 14:1. Následný zápas v Hranicích s FBS Olomouc o první místo nabídl pěknou podívanou. Vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách hřiště jsme dotáhli do vítězného konce a po výhře 5:2 si zařídili celkové vítězství v lize.

Na juniory momentálně čeká Final four, kam se kvalifikovali 2 nejlepší týmy z Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Díky lepšímu získanému skóre jsme získali právo tento závěrečný turnaj pořádat. Turnaj se uskuteční v neděli 5.května a zúčastní se ho kromě našeho týmu ještě Olomouc, Frenštát a Kopřivnice.