Junioři připisují další čtyři výhry a drží druhý flek

Další zápasy odehráli v uplynulých víkendech přerovští junioři. Ti letos nastupují ve 2.lize juniorů ve značně mladé sestavě, jelikož na soupisce registrují pouhých 5 juniorů. Zbytek sestavy tvoří dorostenci. Tým táhnou především lídři Pavliš - Gavaller, kteří vedou s velkým náskokem i ligovou produktivitu. I přes to, že letošním cílem je u tohoto týmu hlavně zapojení dorostenců a to s ohledem na sbírání zápasových minut či zkušeností, si tým nadále drží druhé místo o tři body za suverénním Šumperkem.

Začátkem listopadu odcestovali junioři do Moravského Berouna, kde se utkali s Mohelnicí a pořádajícím Šternberkem. V prvním zápase proti Mohelnici už první třetina ukázala, jakým směrem se bude asi zápas vyvíjet - 6:0. Druhá třetina pokračovala v podobném stylu - 5:1 a ve třetí bylo dokonána kanonáda - 6:2. Celkové skóre 17:3 nemá asi důvod nijak dál komentovat.

Druhý zápas se Šternberkem byl již více vyrovnaný a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Moc velkého florbalového významu hra sice neměla, po dvou třetinách jsme drželi vedení 5:3 a ve třetí části se skóre vyšplhalo až konečných 10:4.

Další turnaj odehráli junioři na domácí hale Start. Zde se v prvním zápase utkali s nahecovaným týmem z Hranic. Začátek zápasu a kouzla dvojice Pavliš - Gavaller dodala přerovskému týmu klid na florbalkách, jelikož po 5 minutách hry jsme vedli už 3:0. Po dvou třetinách se skóre navýšilo na 5:0. Ve třetí části jsme s ohledem na večerní zápasy mužů stáhli ze sestavy produktivní dvojici hráčů a hra se lehce vyrovnala. Konečný výsledek 7:2.

Poslední zápas bez klíčových opor, které odcestovali na zápas mužů do Pelhřimova, jsme se utkali s Uničovem. Poklidné vedení 3:0 narušil výpadek ve druhé třetině, kdy soupeř stáhl naše vedení na jedinou branku. Klukům však vyšel konec zápasu a svého soupeře porazili 7:4. Klíčovým hrajicím trenérem byl kapitán Šimon Váhala, který zaznamenal 3 body.

Sestava juniorů: Novák, Nezmeškal - Váhala, Hrubča, Coufal, Zavadil, Řezníček, Gavaller, Pavliš, Čajánek, Zbořil, Kapustka, Buksa, Vrána, Máčala, Spáčil, Zbránek