Juniorky se představily na domácí palubovce

V sobotu 6. 11. proběhlo 2. kolo juniorek v domácí hale TJ Spartak v Přerově. Juniorky Přerova nastoupily ve velmi omezené sestavě proti celkům Opavy a Zlína, které se v tabulce drží na prvních dvou místech. Děvčata se ale nevzdala a v obou těžkých zápasech předvedla parádní výkon.

FBC Přerov – S. K. P.E.M.A. OPAVA – 1:5

Proti Opavě nastoupila děvčata Přerova v sedmi lidech. I přesto, že Přerov šetřil své síly, dlouho držel s Opavou krok. Ve třetí třetině vsítila branku Přerova Patrika Naswetterová v úniku po přihrávce Kateřiny Konopčíkové a zápas skončil za stavu 1:5 pro Opavu.

FBC Přerov – Zlín Lions – 1:6

Tým Zlína přijel do Přerova s posílenou sestavou a proti šesti Přerovačkám nastoupilo hned šestnáct hráček Zlína. Početně malý celek Přerova favorita dlouho trápil, plnil skvěle své obranné povinnosti a první třetinu nepustil Zlín do zakončení. Vyrovnaný zápas se zlomil až ve druhé třetině, kdy za záda přerovské gólmanky Perutkové padly tři góly po chybách v obraně domácího celku, na kterém se podepsalo vyčerpání fyzických sil. Ve třetí třetině hráčky Zlína přidaly další tři branky. Ale i Přerovu se ve třetí třetině podařilo prolomit zlínskou obranu střelou Anny Němcové. Po třech fyzicky náročných třetinách skončil zápas 1:6 pro Zlín.

Byť se děvčata na víkend sešla v chudé sestavě nevypustila ani jeden z těžkých zápasů. Holky předvedly atraktivní výkon, za který se rozhodně nemusí stydět a dokázaly, že v budoucnu, po návratu nemocných hráček, dokáží hrát vyrovnané zápasy i s papírově mnohem silnějším týmem.

Sestava: Perutková - Gaborová, Hoferková, Kuchyňová, Konopčíková, Němcová, Ryšánková, Naswetterová