Juniorky získaly v Opavě 4 body

V sobotu 12. 2. 2022 odcestovaly juniorky Přerova do vzdálené Opavy, aby čelily prvním dvěma týmům v tabulce své ligy, Zlínu a Opavě. Kvůli vysoké marodce se na turnaj vydalo pouze sedm děvčat, a to s jediným cílem přežít. Děvčata se postavila svým soupeřům, neměla co ztratit a mohla pouze překvapit. A k úžasu všech přítomných a za podpory celé haly děvčata opravdu překvapila!

FBC Přerov vs. S.K. P.E.M.A. Opava- 3:3

První soupeř, kterému se juniorky postavily, byl domácí celek Opavy. Motivovaný soupeř se vrhl na děvčata z Přerova jako lavina s vírou, že ze zápasu odejdou vítězně se třemi body. Přerovský blok se jim ale prostřelit nedařilo a jako první otevírala skóre zápasu Božena Gáborová a poslala Přerov do vedení, a tak v první třetině ubránila děvčata malý náskok 1:0.

Okamžitý tlak ze strany soupeře na sebe nenechal dlouho čekat a v druhé třetině Opava prostřelila přerovskou gólmanku a srovnala skóre na 1:1. Děvčata Přerova ale dále úspěšně a vzorně plnila své obranné povinnosti a do konce třetiny soupeřky do ničeho nepustila.

Ve třetí třetině se na Přerovském celku už podepsala únava a dvěma rychlými góly odskočila Opava do vedení 1:3. Děvčata Přerova se ale nevzdala. Našla nový dech a s heslem, když se chce tak to jde, dokázala náskok Opavy dohnat. Na 2:3 snížila skóre Jana Dreiseitlová střelou na bližší tyč. Díky srovnávacímu gólu Elišky Gaďourkové sedmnáct vteřin před koncem děvčata vybojovala remízu, sebrala Opavě výhru a odnesla si ze zápasu zasloužený bod!

FBC Přerov vs. Zlín Lions – 4:2

Do zápasu se Zlínem, který byl jasný favorit, vstupovala děvčata Přerova s ještě menšími očekáváními než do zápasu předchozího. Soupeřky jasně dávaly najevo svou převahu a unaveným přerovačkám nezbývalo nic jiného než se tlaku soupeře urputně bránit. Jako první vsítila branku střelkyně Zlínského celku, na kterou rychle odpověděla Božena Gáborová v samostatném úniku. Remízu ale děvčata dlouho neudržela a první třetina končila za stavu 1:2 pro Zlín.

Zbylé dvě třetiny ale dominoval na hřišti už jen jeden tým, a to tým Přerova. Soupeřky do ničeho nepustil, úspěšně vykrýval střely Zlína, a kde děvčata nebyla dost rychlá podržela je svými zákroky gólmanka Perutková. Zvyšující se frustrace Zlínského týmu byla skoro hmatatelná, zlíňačky začaly chybovat a z těchto chyb dokázaly juniorky Přerova vytěžit absolutní maximum. Díky neomylné střele Gáborové a za podpory a burácení celé Opavské haly, dovedl Přerov zápas do vítězného konce, kdy porazily favorita ze Zlína 4:2!

Všech sedm děvčat předvedla v sobotu obětavou hru a nechala na hřišti všechno. Sympatickým výkonem si vysloužila obdiv celé Opavské haly a nejednu pochvalu nejen od trenérů ale i od soupeřů a rozhodčí. Jen tak dál!